Yurtdışı Sıfır Mobilya Taşımacılığı

Ülkemizde mobilya sektörünün diğer ülkelere göre daha gelişmiş olduğunu söyleyebiliriz. Hem özel tasarım mobilyalar hem de hazır seçenekler oldukça fazla sayıda olmakla birlikte rekabetin bir sonucu olarak mobilyalar uygun fiyatlara satılmaktadır. Bu nedenle yurtdışında bir hayat kurmak isteyen vatandaşlarımız çoğunlukla eşyalarını Türkiye’den götürmektedir. Yurtdışı sıfır mobilya taşımacılığı bu noktada önemli bir konu haline gelmektedir.

Yurtdışına eşya göndermek çeşitli yollarla olabilir. Uluslararası kargo firmaları belli boyutlara kadar eşyaları makul ücretlerle kabul edilebilir sürelerde yurtdışındaki adreslere ulaştırabilmektedir. Ancak çok çeşitli şekillerde ve büyük ebatlarda eşyaları taşımak için uluslararası nakliyat şirketlerini tercih etmek gerekir. Çünkü kargo firmaları bu şekilde hem ağırlık hem de hacim olarak standart taşıma kapasitelerinin üstündeki işlerde anormal maliyetler çıkartabilirler. Yeni satın aldığınız mobilyayı siz veya mağaza Türkiye’den göndermek istediğinde yurtdışı sıfır mobilya taşımacılığı yapan şirketlerin hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Uluslararası ev mobilyası taşımacılığı konusunda tecrübeli olan nakliyat şirketleri, evrak işleri konusunda hazırlıklı oldukları gibi büyük boyutlardaki eşyaların taşınması için gerekli araçlara ve eğitimli personele de sahiptirler. Ancak yurtdışı sıfır mobilya nakliyat firmaları arasında seçim yaparken belli püf noktalarını bilmek faydalı olabilir.

Sigortalı Yurtdışı Sıfır Mobilya Taşımacılığı
Sigortalı Yurtdışı Sıfır Mobilya Taşımacılığı

Sigortalı Yurtdışı Sıfır Mobilya Taşımacılığı

Yurtdışındaki eviniz için satın aldığınız yeni mobilyalar veya müşterinizin yurtdışı adresine teslim edilmesi gereken siparişler için nakliyat ihtiyaçlarınızda uluslararası lojistik firmaları belli kriterleri yerine getirerek hizmet verebilmektedir. Bunlardan biri sıfır mobilyaların sigortalanarak yurtdışına taşınmasıdır. Yeni alınmış mobilyalar hali hazırda nakliye için uygun şekilde paketlenmiş olurlar. Ancak kat edecekleri uzun mesafe ve bekleyecekleri depolar da düşünüldüğünde yurtdışı sıfır mobilya taşımacılığı yapan firmaların ilave ambalaj uygulamaları gerekebilir. Ancak hasara karşı önlemlerin alınmış olması her zaman sorunsuz bir nakliyat anlamına gelmeyebilir. Öyle ki mobilyaların nakliyesi sırasında gerçekleşebilecek bir trafik kazasında tüm eşyalar zarar görebilir. Bu nedenle mobilyaların taşınmadan önce fatura edilen tutarı üzerinden sigortalanması gerekir. Sigortalı yurtdışı sıfır mobilya taşımacılığı yapan şirketler, bazı durumlarda üçüncü taraf sigorta şirketlerine müşterilerini yönlendirseler de kurumsal çalışan nakliyat şirketleri, sigorta otoritesi ile yaptığı anlaşmalar ile bu hizmet için talep edilecek ücretleri oldukça makul seviyelere çekerek bu teferruat ile sizi meşgul etmezler.

Yurtdışı Sıfır Mobilya Taşımacılığı Fiyatları
Yurtdışı Sıfır Mobilya Taşımacılığı Fiyatları

Yurtdışı Sıfır Mobilya Taşımacılığı Fiyatları

Nakliyat işlerinde taşınacak eşyaların kilogram veya metreküp olarak boyutları ile taşınacakları iki nokta arasındaki mesafe maliyeti belirleyen en önemli kriterdir. Uluslararası nakliyat şirketleri ile görüşürken size teklif edilen yurtdışı sıfır mobilya taşımacılığı fiyatları aslında birim yükün birim mesafe taşınması için talep edilecek ücret ile hesaplanır. Bu hesaba ayrıca yükleme, indirme ve varsa depolama maliyetleri ile gümrük işlemlerindeki masraflar ve sigorta primleri eklenerek son teklif verilir. Talep edeceğiniz erken yükleme, geç teslimat, yerinde paketleme, yerinde montaj gibi ilave hizmetleri önceden belirtmeniz durumunda sonradan talep edilecek ücretler için en başta daha uygun teklif almanız mümkün olabilir.

Birim taşıma ücreti her uluslararası ev mobilyası nakliyesi yapan firma için farklı farklıdır. Firmanın sektördeki konumu bu fiyatı etkileyen bir faktördür. Yurtdışı sıfır mobilya taşımacılığı alanında kendini ispat etmiş firmaların ücretleri görece daha yüksek olabilir. Ancak bu firmalar güvenilirliklerini eğitimli personel, kaliteli malzeme, işe uygun araçlar kullandıkları ve doğru iş bağlantıları kurdukları için kazanmışlardır. Bu nedenle fiyatlarının profesyonel bir yapıyı oluşturamamış firmalardan yüksek olması anlaşılabilir. Sadece bir başkasının yurtdışı sıfır mobilya taşımacılığı işi sırasında bir sorunla karşılaşılmamış olması bu firmanın her zaman müşterilerini memnun edebileceği anlamına gelmez. Yurtdışı sıfır mobilya taşımacılığı için seçeceğiniz şirketin diğer işlerinde nasıl bir yol izlediği, sektördeki güvenilirliği, sizinle iletişimi, sağladığı sigorta ve benzeri hizmetlerin kalitesi, kullandığı malzeme ve araçlar ile personelinin yetkinliği konusunda bilgi sahibi olmanız faydalı olacaktır.