Yurtdışına Ev Taşıma

Yeni işiniz için veya köklü bir gelecek planı sonucunda yurtdışında uzun bir süre yaşamanız gerektiğinde kendinize ait kalacak bir yer de ayarlamış olmanız gerekir. Eski yaşam tarzınızı da çoğu zaman devam ettirmek istersiniz. Bunun için alışık olduğunuz veya ayrılamayacağınız eşyalarınızı da götürmek isteyebilirsiniz. Bu durumda uluslararası kargo firmaları ile görüştüğünüzde ev eşyaları için oldukça yüksek ücretler talep ettiklerini göreceksiniz. Bunun yerine yurtdışına ev taşıma için uluslararası evden eve nakliyat firmaları ile görüşerek daha ekonomik koşullarda ve daha kısa sürede eşyalarınızın taşınmasını sağlayabilirsiniz. Ülke dışına ev eşyalarınızı götürebilmeniz için birtakım gereklilikleri sağlamış olmanız gerekir. Bu gereklilikleri ve karşılaşabileceğiniz sorunları inceleyecek olursak temel birkaç başlık altında toplayabiliriz.

Yurtdışına Ev Taşıma
yurtdışına ev taşıma

Yurtdışına Ev Eşyası Taşıyan Firmalar

Ev eşyalarınızı Türkiye’den yurtdışına göndermek için uluslararası evden eve nakliyat firmaları ile görüşmeniz gerektiğinden bahsetmiştik. Yurtdışına ev taşıma işinizi yaptıracağınız şirketi seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç noktadan bahsetmek gerekir. Öncelikle yurtdışına evden eve nakliyat şirketinin güvenilir olması gerekir. Bunun için nakliye firmasının geçmişi hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Ne zaman kurulduğu, müşteri deneyimleri, nerelerde bürolarının olduğu, taşıma için kullandıkları araçlar, personellerinin güvenilirliği, şirketin kurumsal yapısı gibi konularda edineceğiniz bilgiler ne derece güvenebileceğiniz hakkında fikir verebilir.

Yurtdışına Ev Eşyası Taşıyan Firmalar
Yurtdışına Ev Eşyası Taşıyan Firmalar

Bir diğer konu bu taşımanın ne kadar zamanda gerçekleşeceğidir. Çünkü hayatınızı devam ettirdiğiniz sürenin bir bölümünde eşyalarınız nakliyat firmasında olacağından sıkıntı yaşamanız söz konusu olabilir. Eşyaların ne zaman Türkiye’deki evinizden alınıp yurtdışındaki yeni adresinize teslim edileceği konusunda net bir bilgi almış olmanız gerekir. Ayrıca taşıma süresi boyunca eşyalarınızın durumu hakkında bilgilerin düzenli olarak size iletiliyor olmasını istersiniz.

Eşyalarınızın yurtdışına taşınması için öncelikle nakliye için hazırlanmış olması gerekir. Bazı uluslararası ev taşıma şirketleri eşyaların araçlara yüklenmeden önce paketlenmesi işini kendi personelleri ile yapmaktadır. Eşya paketleme işi taşınmanın önemli aşamalarından biridir. Sizin için değerli olan eşyalarınız doğru şekilde paketlenmezlerse, araçlarda taşınırken veya depolara aktarımları sırasında zarar görebilirler. Bu nedenle konuya tam olarak hakim olmadığınızdan doğru paketleme için yurtdışına evinizi taşıyacak firmadan yardım almanız mantıklı olacaktır.

Yurtdışına Ev Taşımanın En Ucuz Yolu

Kendi başınıza yurtdışına ev taşımak için harcayacağınız zaman ve paraya kıyasla çok daha uygun koşullarda eşyalarınızı uluslararası evden eve eşya taşımacılığı hizmeti veren şirketlerden yardım almanızın anlamlı olacağından bahsetmiştik. Ancak doğru nakliyat firması ile çalışmanız gerektiğinden ve seçiminizi dikkatli yapmanızın önemine de değindik. Seçim yaparken elbette size sunulan teklifteki yurtdışına ev taşıma fiyatları da önemli olacaktır. Burada fiyatı değerlendirirken göz önüne alınması gereken birkaç püf noktasını hatırlatmak gerekir.

Yurtdışına Ev Taşımanın En Ucuz Yolu
Yurtdışına Ev Taşımanın En Ucuz Yolu

Öncelikle eşyalarınızın taşınmadan önce sigortalanması bir zorunluluktur. Bunu bazı firmalar ayrıca bir ücret kalemi olarak belirtip sigorta şirketi ile sizin bir anlaşmaya varmanızı bekleyebilirler. Bu da sonradan karşınıza çıkacak ek bir maliyet olabilir. Bazı kurumsal firmalar ise sigorta şirketleri ile anlaşmaları sayesinden sigortalı yurtdışına ev taşıma hizmeti teklifi sunar. Bu şekilde sektörde tecrübesi olan bir firmanın hem sigorta pirim ücretleri hem de hasar durumunda mağduriyeti giderme oranı yüksek bir eşya taşıma sigortası tercih edeceğini unutmamalısınız. Daha ekonomik olacağı için iki hizmeti farklı firmalardan almak yerine olası bir hasar durumunda zararınızın karşılanması için makul bir fark ödemeniz mantıklı olacaktır.

Ayrıca sektörde kendini kanıtlamış, uzun yıllardır yurtdışına ev taşıma işini layıkıyla yerine getirerek müşterilerinin memnuniyetini sağlamış firmalar, eğitimli personel, doğru kalitede malzeme, işe uygun ve güvenli araçlarla eşyalarınızı yurtdışına taşıyacakları için maliyetleri biraz daha yüksek olabilir. Çoğu zaman bu firmalar çok sayıda iş yaptıkları için bu maliyetlerin taşıma işi başına daha az olmasını sağlayabildiklerinden, güvenilir kurumsal firmalar ile çalışmak için çok küçük farklar ödemeniz gerekebilir. Doğru uluslararası evden eve nakliyat şirketini seçtiğinizde hem ekonomik hem de sorunsuz bir şekilde yeni evinizde eşyalarınızla buluşabilirsiniz.