Uluslararası nakliyat firmalarının hizmetleri arasında zati eşya taşımacılığı bulunmaktadır. Nakliyat sektöründe eşyalar, zati ve ticari olmak üzere ikiye ayrılır. Kişilerin ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı ev, ofis eşyaları, araba, tablet gibi eşyalar zati eşya kapsamına girmektedir. Ticari eşya, satılarak üzerinden gelir elde edilen eşyalardır. Zati eşyaların uluslararası nakliyatı çok daha detaylı ve kapsamlıdır. Özellikle zati eşya taşımacılığı konusunda profesyonel bir hizmet almayı istiyorsanız firmamızla iletişime geçmelisiniz.

Zati eşyalar gümrükte kontrolden geçirilir. Ancak zati eşyalara gümrük vergisi uygulanmaz. Ticari eşyalara gümrük vergisi uygulanmaktadır. Gümrük vergisinin uygulanmaması kontrollerin yapılmayacağı anlamına gelmez. Zati eşyaların gümrükte takılmaması için prosedürlere uygun olması şarttır. Sır Lojistik, zati eşya taşımacılığı yaptığı ülkelerin bütün prosedürlerine hakimdir. Bundan dolayı firmamız, gümrük kontrollerinde hiç sorun yaşamadan zati eşyaların geçişini sağlamaktadır.

Zati Eşya Taşımacılığı Nasıl Yapılır?

Kişisel eşyaların bir ülkeden farklı bir ülkeye nakledilmesine zati eşya taşımacılığı denir. Kişisel eşyalarını veya evinin eşyalarını taşıtmak isteyenler uluslararası nakliyat firmalarının zati eşya taşıma hizmetlerinden yararlanmalıdır. Taşıma işleminin sorunsuz yapılması, tercih edeceğiniz firmaya bağlıdır. Öncelikle firmaların temsilcilerine Zati eşya taşımacılığı nasıl yapılır? Sorusunu sormalısınız. Sorunuza en tatmin edici cevabı veren firmadan hizmet alabilirsiniz. Profesyonel Sır Lojistik, zati eşyaların hasarsız ve sorunsuz teslim edilmesi için çok hassas davranır. Zati eşyaları taşırken sistemli ve planlı davranır. Profesyonel zati eşya taşımacılığı şöyle gerçekleştirilir;

 • Eşyaların ölçümü yapılarak kaplayacağı hacmi belirlenir.
 • Nakliyatın fiyatı, türü gibi detaylar konuşularak netleştirilir.
 • Sözlü yapılan anlaşma yazıya dökülerek sözleşme imzalanır.
 • Sözleşmede belirlenen tarihte eşyalar sökülür, paketlenir, listelenir, etiketlenir ve sınıflandırılır.
 • Özel malzemelerle paketlenerek hazırlanan eşyalar asansörle nakil aracına taşınır.
 • Nakil aracına özel ekipler tarafından yerleştirilen eşyalar araç içindeki ekipmanlarla sabitlenir.
 • Nakil aracı nakil türüne göre limana veya havalimanına doğru yola çıkar.
 • Gümrük işlemlerinden sonra eşyalar gemiye veya uçağa nakledilir.
 • Yabancı ülkeye indiğinde eşyaların gümrük işlemleri tamamlanır.
 • Gümrük işlemlerinden sonra araçlara yerleştirilen eşyalar adrese nakledilir.
 • Adreste eşyalar açılarak yerleştirilir.
 • En son adımda eşyalarda hasar tespiti yapılır. Hasar varsa karşılanarak nakliyat tamamlanır.

Zati Eşya Taşımacılığı Fiyatları

Yurtdışına taşınma planları yapanların ilk işi zati eşya taşımacılığı fiyatları üzerinde araştırma yapmaktır. Nakliyat fiyatları karşınıza çok farklı seçenekler halinde çıkacaktır. Fiyatların bu kadar farklılık göstermesinde çok fazla unsur etkilidir. Fiyatları etkileyen en önemli unsur; firmalardır. Firmaların fiyat politikası, nakliyat ücretlerinin değişmesine neden olmaktadır. Hizmet kalitesi düşük olan firmaların fiyatları da düşüktür. Kaliteli hizmet sunan firmaların fiyatlarının biraz daha yüksek olduğu görülmektedir.

Hizmet kalitesi yüksek firmaların fiyatlarının yüksek olmasında kullandığı malzemelerin kalitesi, deneyimli personel, teknik donanım, kullanılan teknoloji etkili olmaktadır. Hak verirsiniz ki kaliteli paketleme malzemeleri ile basit malzemeler arasında ciddi fiyat farkı bulunuyor. Tek bir malzemede dahi fiyat farklılığının olması nakliyat ücretlerine elbette ki yansımaktadır. Zati eşya nakliyatının fiyatlarını etkileyen diğer unsurlar; eşyaların kapladığı hacim, nakil noktalarının arasındaki uzaklıktır.

Zati Eşya Taşımacılığı Firmaları

Taşınma stresli ve zahmetli bir süreçtir. Yurtiçinde taşınmak stresliyken uluslararası taşınmanın ne kadar stresi olacağını düşünebilirsiniz. Zati eşya taşımacılığı firmaları hizmetleri, taşınanların üzerindeki taşınma yükünü almaktadır. Eskiden firmalar ve hizmetleri olmadığından insanlar yurtdışına eşyalarını taşımazdı. Gittikleri yerde yüksek fiyatlar ödeyerek evlerini dizmek zorunda kalırlardı. Zamanla gelişen nakliyat sektörüyle birlikte yurtdışına eşya taşımalar başladı.  İlerlemeler oldukça nakliyat firmalarının sunduğu hizmet alanları ve türlerinde de gelişmeler yaşandı. Günümüzde zati eşya taşımacılığı firmaları müşterilerine çeşitli hizmetler sunmaktadır. Eşya sahipleri ihtiyaçlarına göre hizmetlerden birini seçebilmektedir. Zati eşya taşımacılığı yapan Sır Lojistik firmasının sunduğu hizmet şunlardır;

 • Karayolu vasıtalarıyla nakliyat
 • Denizyolu araçlarıyla nakliyat
 • Havayolu araçlarıyla nakliyat
 • Demiryolu araçlarıyla nakliyat
 • Depolama
 • Ofis taşıma
 • Araç taşıma
 • Gümrük işlemleri
 • Asansörlü taşımacılık

Demiryolu nakliyat günümüzde pek kullanılmamaktadır. Eşyaların nakledileceği adresin konumuna göre bazen demiryolu nakliyatı kullanılmaktadır.

Zati Eşya Nakliyat Hizmeti

Bir uluslararası taşıma firmasının profesyonelliği,zati eşya nakliyat hizmeti ile ölçülür. Zati eşya taşıma hizmetlerinde müşteri memnuniyeti sağlayanlar profesyonel firmalar kategorisinde değerlendirilmektedir. Yurtdışına zati eşyaların taşınabilmesi için bazı evrakların hazırlanması gerekiyor. Hazırlanması gereken evrakların birincisi ve en önemlisi oturum izin belgesidir. Oturum izin belgesi, müşteriler tarafından eşyaların nakledileceği ülkeden alınmaktadır. Oturum izniniz yoksa zati eşya nakliyatı hizmeti alamazsınız. Çünkü eşyalarınızın ülkeye girişine izin verilmez. Size tavsiyemiz evraklarınızı hazırlamaya oturum izninden başlamanızdır. Oturum izin belgesinin çıkması biraz zaman almaktadır!

Zati eşya nakliyatı için gerekli diğer belgeler; kimlik fotokopisi, pasaport fotokopisi, vekaletname, adres bilgileri, yerleşim yeri bilgileri ve uçak biletidir. Eşyaların yurtdışına taşınabilmesi için bu belgeler çok önemlidir. Sır Lojistik, evrakların eksiksiz ve doğru hazırlanabilmesi için evrakları listeleyerek eşya sahiplerine bildirir. Evraklarda eksiklik olmayınca eşyaların gümrükte takılması gibi durumlar söz konusu olmaz.

Zati Eşya Taşımacılığı Ücretleri

Yurtdışına taşınacak kişiler öncelikle eşyalarını taşıyıp taşımama konusunda karar vermelidir. Bazıları nakliyatın pahalı olduğunu düşünerek gittikleri ülkeden eşya almanın hesabını yaparlar. Yapılan hesapta yurtdışından eşya almanın nakliyattan çok daha pahalı olduğu ortaya çıkınca eşyalarını taşımaya karar verir. Eşyaların yurtdışına taşıma işlemini uluslararası nakliyat firmaları yapmaktadır.

Son zamanlarda yurtdışına taşınma oranlarında artış yaşanması nedeniyle uluslararası nakliyat firmalarının sayısında da artış yaşandı. Uluslararası nakliyat firmalarının hepsi kaliteli hizmet vermez. Hizmet kalitesi düşük firmalarla yüksek standartlarda hizmet veren firmaların zati eşya taşımacılığı ücretleri farlılık göstermektedir. Düşük hizmetiyle uygun fiyatla yurtdışına eşya taşıyan firmalardan hizmet almak risklidir. Eşyalarınızda hasar oluşabilir, nakliyatınızda gecikmeler ve sorunlar yaşanabilir. Zati eşyanızı yurtdışına taşıtacağınızda fiyata değil, firmanın hizmet kalitesine dikkat etmelisiniz.

Zati Eşya Nakliyat Fiyatları

Sır Lojistik, yüksek kalite standartlarında uluslararası nakliyat hizmeti veren bir firmadır. Firmamızın hizmetleri arasında zati eşya taşımacılık da bulunmaktadır. Zati eşya nakliyat fiyatları, sektörün ortalamalarındadır. Verilen hizmetin kalitesi ile kıyaslandığında fiyatlarımızın çok uygun olduğuna siz de kanaat edeceksiniz. Uluslararası nakliyat, profesyonel firmalardan alınması gereken detaylı, kapsamlı, zor ve zahmetli bir iştir.

Profesyonel firmalar, uluslararası nakliyatın sorunsuz ve zamanında yapılması için bütün imkanlarını seferber eder. Seferber edecek imkanlara sahip olmaz zaman ve tecrübe istemektedir. Amatör firmalardan aynı hizmeti beklemek yanlış olacaktır. Sır Lojistik, profesyonel hizmetlerinden herkesin yararlanabilmesi için çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Belli dönemlerde %20 oranında indirim yapmaktadır. Hatta kredi kartına 3, 6 veya 9 taksit yaparak ödeme kolaylığı sağlamaktadır.

Zati Eşya Nakliyat Firmaları

Eviniz, ofisinizin eşyalarını taşıtmayı düşünüyorsanız Sır Lojistik ile iletime geçebilirsiniz. Zati eşya nakliyat firmaları arasında liderliği göğüsleyen firmamız uluslararası taşımayı hasarsız, sorunsuz ve zamanında tamamlamaktadır. Eşyaların hasar görmemesi için çeşitli tedbirler alınmaktadır. Alınan tedbirlere rağmen uzun yolda hasar oluşmasına karşı eşyalar sigortalanır. Eşyaların teslimatı, hasar tespiti yapıldıktan sonra gerçekleşir. Olası hasar durumunda eşyanın karşılığı eşya sahibine ödenerek nakliyat tamamlanır.