Yurtdışına ev taşıma hizmeti son derece profesyonel bir çalışma alanını içine alır. Bir yerden farklı bir yere taşınma insanın doğasında vardır. Her insan hayatında en az bir kere taşınmayı tecrübe etmiştir. Taşınmalar, şehir içi, şehirlerarası ve yurtdışına gerçekleşebilir. Yurtdışına ev taşıma şehir içi ve şehirlerarası nakliyata göre çok daha kapsamlıdır. Yurtdışına ev taşıma, uzmanlık ve profesyonellik gerektiren teknik bir iştir. Yurtdışına yapılacak nakliyatın sorunsuz gerçekleşmesi için planlı ve programlı gerçekleştirilmesi şarttır.

Eşyaların zamanın yerine teslim edilebilmesi firmanın profesyonelliğiyle yakından alakalıdır. Profesyonel firmalar, eşyaların nakliyatında aksaklık yaşanmaması için her türlü detaya dikkat ederler. Sır Lojistik, nakliyatın aksamaması için deneyimli elemanlarla çalışmaktadır. Çalışanları, uluslararası nakliyat konusunda tecrübeli ve eğitimlidir. Nakliyatın yapılacağı ülkenin ilgili konuyla alakalı kuralları ve prosedürlerini çok iyi bilirler. Prosedürlerin bilinmesi ve uygulanması nakliyatın sorunsuz gerçeklemesini sağlamaktadır. Yurtdışına ev taşıma hakkında firmamızla iletişime geçerek, profesyonel bir hizmetle tanışabilirsiniz.

Yurtdışına Ev Taşıma Nasıl Yapılır?

Ülkemizde yurtdışına ev taşıma hizmeti veren çok sayıda firma bulunmaktadır. Eşyalarınızın hasarsız ve sorunsuz taşınmasında seçeceğiniz firma etkili olacaktır. Seçiminizi yapmadan önce firmayayurtdışına ev taşıma nasıl yapılır? Sorusunu mutlaka sormalısınız. Alacağınız cevabın profesyonelliğine göre karar vermelisiniz. Sır Lojistik, yurtdışına ev taşıma işleminin her aşamasını planlı ve programlı bir şekilde gerçekleştirir.

Uzman ekibimiz eşyaların ölçüsünü alarak hacim hesaplaması yapar. Nakliyat detaylarıyla birlikte fiyatı belirlenir. Sözleşme, nakliyatın güvenliği açısında çok önemli olduğundan sözleşme imzalanır. Ekspertiz eşyalara sigorta yapar. Nakliyat zamanı geldiğinde eşyalar, yapılarına ve ebatlarına uygun malzemelerle paketlenir. Paketlenen eşyalar etiketlenir ve sınıflandırılır. Nakliyata hazır hale getirilen eşyalar asansörlü sistemle indirilerek nakil araçlarına yerleştirilir. Yerleştirme işlemi özel ekip tarafından yapılır. Ekipler, eşyaları birbirine zarar vermeyecek şekilde yerleştirerek sabitler. Nakliyat yolculuğuna başlayan araç alınan hizmet türüne göre limana veya havalimanına gelir. Havalimanı veya limanda gümrük işlemleri yapılır. Arından uçak veya gemiye yerleştirilerek eşyalar lokasyona doğru ilerler.

Hedef ülkeye ulaşan eşyaların gümrük işlemleri yapılır. Gümrük işlemlerinden sonra alınan eşyalar nakil aracına yüklenir. Yurtdışındaki adrese ulaştırılarak yerleştirilir. Yerleştirme işlemi bitince hasar tespiti yapılır. Alınan tedbirlere rağmen hasar oluştuysa sigortadan ödemesi yapılarak nakliyat tamamlanır.

Yurtdışına Ev Taşıma Fiyatları

Mevzu yurtdışına ev taşıma fiyatları olduğunda karşınıza farklı fiyat seçenekleri çıkacaktır. Yurtdışına yapılan nakliyat fiyatlarını etkileyen çok fazla unsur olduğundan ücretler farklılık göstermektedir. Yurtdışına ev taşıma fiyatlarında en fazla etkili olan unsur, nakliyat firmasının fiyat politikasıdır. Amatör firmalar, profesyonel firmalara nazaran biraz daha uygun fiyata taşımacılık yapmaktadır. Uluslararası nakliyat, uzmanlık gerektiren bir hizmet olduğundan fiyata değil hizmet kalitesine bakılmalıdır.

Hizmet kalitesi yüksek olan Sır Lojistik, müşterilerinin üzerindeki taşınma yükünü üstlenmektedir. Eşya sahipleri taşınma stresine girmeden rahat bir taşınma süreci geçirir. Düşük fiyatlı alınan uluslararası nakliyat hizmetinde sorunlar yaşama ihtimaliniz çok yüksektir. Sorunsuz ve hasarsız nakliyat için profesyonel firmaların hizmetlerini tercih etmelisiniz.

Nakliyat fiyatlarında etkili olan diğer hususlar; eşyaların kapladığı hacim, tercih edilen hizmet türü ve nakliyatın yapılacağı mekanlar arasındaki uzaklıktır.

Yurtdışına Mobilya Taşımacılığı

Yurtdışına nakliyat, çok fazla prosedür içermektedir. Yurtdışına mobilya taşımacılığı yapan profesyonel firmalar prosedürlerin eksiksiz işletilmesine önem verirler. Prosedürlerin unutulması veya atlanması nakliyatın aksamasına hatta iptaline neden olabilir. Yurtdışına mobilyalarını taşıyacak kişilerin üzerine düşen bazı prosedürler vardır. Eşya sahiplerine düşen prosedür, hazırlamaları gereken belgeleri eksiksiz ve doğru hazırlamaktır.Sır Lojistiknakliyatta aksaklık yaşanmaması için evrakları liste halinde eşya sahiplerine ulaştırarak takibini yapar. Listelerde bulunan maddeler eşyaların nakledileceği ülkelere göre değişebilmektedir. Her ülkenin mutlaka istediği belgeler vardır. Mobilya nakliyatı için gerekli olan belgeler şunlardır;

 • Oturum izin belgesi
 • Kimlik fotokopisi
 • Pasaport fotokopisi
 • Uçak bileti
 • Ülkedeki adres bilgileri
 • Vekaletname
 • Adres bilgisi raporu
 • Yerleşim yeri ve diğer adres bilgileri

Uluslararası nakliyat için firmamızın hazırlaması gereken belgeler her zaman hazır durumdadır. Evrakların hazır olması gümrük işlemlerinin sorunsuz bir şekilde yapılmasına yardımcı olmaktadır.

Yurtdışından Türkiye’ye Ev Taşımacılığı

Türkiye’den yurtdışına, yurtdışından Türkiye’ye ev taşımacılığı hizmeti alırken sözleşme yapılmasına dikkat etmelisiniz. Sözleşme, nakliyat hizmeti verenle alan arasında yapılan bir anlaşmadır. Nakliyat sektöründe CMR anlaşması olarak bilinen sözleşme tarafların haklarını koruma altına almaktadır. Profesyonel Sır Lojistik, sözleşme yapmadan nakliyat hizmeti vermemektedir. Nakliyat öncesinde fikir edinme ve karar verme aşamasında firmayla müşteri arasında bilgi alış verişi yapılır. Bilgi edinme süreci zamanla karar aşamasına geçer.

Müşteriler karar verdiğinde firma, sözlü olarak yapılan anlaşmayı yazıya dökmektedir. Yazıya dökülen anlaşma metni firma yetkilisi ve eşya sahibi tarafından imzalanır. İmzalanan sözleşme resmi evrak hükmündedir. Nakliyatın bütün detaylarını kapsa. İmzalar atıldıktan sonra sözleşmeden iki nüsha çıkarılır. Biri müşteriye diğeri firmaya verilir. Nakliyatın sözleşmedeki maddelere uygun olarak yapılması sağlanır.

Yurtdışına Parça Eşya Taşımacılığı

Uluslararası nakliyat firmaları çeşitli hizmetler sunmaktadır. Yurtdışına parça eşya taşımacılığı, uluslararası nakliyat firmalarının hizmetlerinden biridir. Bir evin bütün eşyasını değil de bazı eşyalarının farklı bir ülkeye nakledilesi parça eşya taşımacılığı olarak isimlendirilir. Ülkemizden yurtdışına eğitim amacıyla giden öğrencilerin büyük bir kısmı parça eşya taşımacılığını tercih etmektedir. Parça eşyaların yurtdışına taşınmasında, ev nakliyatındaki özen ve hassasiyet geçerlidir. Eşyaların zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmaktadır.

Uluslararası nakliyat hizmetlerinin çeşitliliği ihtiyaçlara göre şekillenmektedir. Müşterilerimizin ihtiyaçları daha fazla hizmet seçeneği sunmamızı sağlamıştır. Sır Lojistik firmamızın sunduğu diğer uluslararası nakliyat hizmetleri şunlardır;

 • Karayolu taşımacılığı
 • Havayolu taşımacılığı
 • Denizyolu taşımacılığı
 • Demiryolu taşımacılığı
 • Zati eşya taşımacılığı
 • Ev taşıma
 • Araç taşıma
 • Ofis taşıma
 • Depolama
 • Gümrükleme işlemleri
 • Asansörlü taşımacılık

Yurtdışına Mutfak Taşımacılığı

Mutfak eşyaları, bir evin en kırılgan ve hassas eşyalarıdır. Hassas ve kırılgan olmalarından dolayı mutfak eşyalarını hasarsız taşımak profesyonellik gerektirmektedir. Yurtdışına mutfak taşımacılığı hizmeti alacaksanız mutlaka profesyonel bir firma tercih etmelisiniz. Profesyonel uluslararası nakliyat hizmeti sunan Sır Lojistik, mutfak ve eşyalarını hasarsız taşımak için çeşitli tedbirler almıştır. Alınan başlıca tedbirler şunlardır;

 • Eşyalar deneyimli personel tarafından paketlenir.
 • Paketleme işleminde mutfak eşyalarının hassasiyetine uygun yeni, güçlü ve modern malzemeler kullanılır.
 • Eşyalar asansörlü taşımacılıkla taşınır.
 • Nakliyat araçlarında mutfak eşyaları özel bölmelere konulur.
 • Zarar görmeyecek şekilde özel bölmelere yerleştirilen eşyalar araç için ekipmanlarla sabitlenir.
 • Her türlü hasar riskine karşı eşyalar sigortalanır.

Yurtdışına Yapı Malzemesi Taşımacılığı

Yapı malzemesi, yapıların yapımı ve dekorasyonunda kullanılan malzemelerdir. Yapı malzemeleri, çeşitli büyüklükte olabilmektedir. Yurtdışına yapı malzemesi taşımacılığı hizmeti veren firmaların depolama hizmetleri de bulunmaktadır. Genellikle nakledilen yapı malzemelerinin bir süre depolarda saklanması gerektiğinden depolama hizmeti de verilmektedir. Depolama hizmeti, eşyaların belli bir ücret karşılığında belli bir süre koruma altına alınmasıdır. Sır Lojistik, ülkemizde ve dünyanın farklı lokasyonlarında depolama hizmeti vermektedir. Depolarda bir evin eşyasını alabilecek kadar büyük alanlar olduğu gibi tek bir eşyayı koyacak küçük mekanlar da bulunur.