Günümüzde globalleşen dünya giderek adeta küçük bir mahalle halini almaktadır. Bu noktada internet gibi iletişim araçları mesafeleri kısaltsa da fiziksel anlamda çözüm üretecek farklı destek noktalarına da ihtiyaç söz konusudur. Bu doğrultuda Sır Lojistik olarak sizlere uluslararası eşya taşımacılığı alanında kapsamlı bir hizmet sağlamaktayız. Alanında uzman ekiplerimiz mükemmeliyetçi bir organizasyonla ülke dışına göndermek istediğiniz kargoları güvenli bir biçimde adrese teslim etmektedir. Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için sayfamız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Uluslararası eşya taşımacılığını tıpkı yurt içi kargo hizmetleri gibi ele alabilirsiniz. Ancak buradaki en önemli fark hizmetin büyüklüğü ve kapsadığı alandır. Farklı bir ülkeye lojistik destek söz konusu olduğunda mesafeler doğal olarak ciddi ölçekte artmaktadır. Buna ek olarak resmi pek çok prosedürün devreye girdiğini de göz ardı etmemek gerekir. Öyle ki bazı eşyalarak gümrükten geçerek yurt dışına çıkması için özel izinler almak şarttır. Bu nedenle uluslararası eşya taşımacılığında bireysel çözümler üretmeye çalışmak son derece zor ve vakit alıcı olabilir. Sır Lojistik olarak sizler için dünyanın dört bir tarafına kargo teslimatı yapmaktayız. Hizmetlerimizden yararlanarak tüm bu ekstra zahmetlerden kurtulabilirsiniz.

Gif 1 Vi̇deo Hd 1080P
Uluslararası Eşya Taşımacılığı Alanında Uzman Ekibimiz, Güvenli Bir Şekilde Eşyalarınızı Istediğiniz Yere Vaat Edilen Zamanda Taşımaktadır.

Tüm bu bilgiler ışığında uluslararası eşya taşımacılığı söz konusu olduğunda profesyonel bir destek almanın en ideal çözüm olduğunu söyleyebiliriz. Tek başınıza üreteceğiniz çözümler gerek zaman gerekse de zahmet açısından bir kişinin üstesinden gelemeyeceği kadar fazla efor gerektirebilir. Buna karşılık firmamızın geniş bir lojistik ekibiyle çalıştığını vurgulamak isteriz. Alanında uzman çalışanlarımız sizler için en ideal çözümleri üretmek adına hızlı bir biçimde işe koyulmaktadır. Bu doğrultuda eşyalarınız için gerekli olan yol haritası düzenlenerek araçlarımıza iletimini sağlamaktayız. Ayrıca tüm resmi prosedürlerde de sizlere kapsamlı ve tam bir destek sunmaktayız.

Ve sonuç olarak eşyalarınızın, mesafenin uzunluğuna rağmen en kısa sürede talep ettiğiniz adrese teslimini sağlamaktayız. Sayfamızı inceleyerek farklı ülkelere gerçekleştirdiğimiz taşımacılık hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Aynı şekilde bize ulaşarak da sorularınızı yöneltebilir, hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Uluslararası Eşya Taşımacılığı Nedir?

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi uluslararası eşya taşımacılığını tıpkı yurt içi taşımacılık hizmetlerine benzer bir biçimde düşünebilirsiniz. Ancak burada farklı olan eşyalarınızın farklı bir ülkeye taşınmasıdır. Dolayısıyla uluslararası eşya taşımacılığı yapan bir firmanın bu anlamda çok daha geniş bir organizasyona sahip olması gerekir. Ayrıca yalnızca yerli servis ağlarına sahip olmak da yeterli değildir. Tam aksine eşyalarınızın güvenli bir biçimde teslimatı için lojistik firmasının global çapta iş hacmine sahip olması büyük önem taşır. Bu noktada Sır Lojistik olarak her geçen gün hizmetlerimizin kapsamını artırdığımızı vurgulamak isteriz. Geniş bir taşımacılık ağına sahip olan firmamız dünyanın farklı bölgelerine eşyalarınızı taşıyabilmektedir.

Görsel 1
Uluslararası Eşya Taşımacılığı Çözümleri Üreten Firmamız, Bütçe Dostu Fiyatlarını Profesyonel Hizmetleriyle Buluşturmaktadır.

Uluslararası eşya taşımacılığının kapsamı pek çok farklı alanda olabilmektedir. Bu anlamda taşımacılık yönteminin yanı sıra gümrükleme açısından da değişkenlikler mevcuttur. Bu doğrultuda Sır Lojistik olarak her türlü taşımacılık alanında hizmet verdiğimizi belirtmek gerekir. Karayolu taşımacılığından deniz ve hava yolu taşımacılığına kadar her alanda sizlere profesyonel destek sağlamaktayız. Bu noktada alanında uzman profesyonellerimiz aracılığıyla en ideal hizmet hakkında sizleri bilgilendirmekteyiz. Bunun akabinde tercih ettiğiniz taşımacılık türü kapsamında eşyalarınızı dünyanın farklı bölgelerine hızla iletmekteyiz. Elbette bu noktada karayolu taşımacılığının ayrı bir konumda bulunduğunu hatırlatmak gerekir. Her ne kadar adresin bulunduğu ülke ve şehre kadar hava ya da deniz yolu taşımacılığını kullansak da o noktadan sonra genellikle karayolu taşımacılığı gereklilik halini alabilmektedir. Sır Lojistik olarak uluslararası eşya taşımacılığında sizlere adrese teslim lojistik desteği vermekteyiz.

Buna ek olarak eşya taşımacılığında eşyaların türüne göre de çeşitli hizmetlerden bahsetmek mümkündür. Farklı gümrük uygulamalarına tabi olabildiği için bu türden eşyaları zaman zaman ayrı şekillerde ele almak durumundayız. Ayrıca paketleme ve taşıma işlemlerindeki güvenliği sağlama açısından da taşınan eşyaların türleri üzerinden bir ayrıma gitmenin faydalı olduğunu söyleyebiliriz. Bu doğrultuda sizler için sunduğumuz hizmetleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Zati eşya taşımacılığı,
 • Proje taşımacılığı,
 • Mobilya taşımacılığı,
 • Dış ticaret, ithalat ve ihracat
 • Sıfır eşya taşımacılığı,
 • Evden eve nakliyat vb.

Uluslararası Zati Eşya Taşımacılığı Nedir?

Zati eşya, gümrükleme işlemleri kapsamında yapılan bir tanımlamadır. Buna göre ticaret kapsamı dışında kalan, yani bireysel kullanıma yönelik eşyalara zati eşya denir. Bu anlamda yurt dışına çıktığınızda satın aldığınız ve geri dönerken yanınızdan getirdiğiniz eşyalar zati eşya kapsamına girer. Ancak bir eşyanın zati eşya kabul edilmesi için tek seçenek yanınızda getirmeniz değildir. Bu anlamda yolculara dönmelerinden iki ay önce ya da altı ay sonra da bu eşyaları kargolama hakkı verilmiştir. Dolayısıyla güvendiğiniz profesyonel bir lojistik desteği aracılığıyla bu türden eşyaları ülke içindeki adresinize kargolayabilirsiniz. Sır lojistik olarak bu doğrultuda sizlere kapsamlı ve güvenli bir hizmet sağlamaktayız.

Eşya Taşıyan Bir Çift
Eşya Taşıma Işleyişleri, Bireysel Yürütüldüğü Taktirde Hem Insan Sağlığını Hem De Eşyalara Zarar Verme Ihtimalini Arttırmaktadır. Uluslararası Eşya Taşımacılığı Alanında Hizmet Sağlayan Sır Lojistik, Dünyanın Dört Bir Tarafına Eşya Taşımacılığı Sağlayabilmektedir.

Buna ek olarak zati eşya taşımacılığı kapsamında değerlendirebileceğiniz bir eşya türünden daha bahsetmek gerekir. Günümüzde pek çok insan ihtiyaçlarının bir kısmını internet üzerinden ve yurt dışı kaynaklı mağazalardan alışveriş yaparak gidermektedir. Ancak internet üzerinden yapılan alışverişlerde, ülkemizde olduğu gibi dünyanın birçok bölgesinde tüketicilerin cayma hakkı vardır. Ama yurt dışından bir ürün sipariş ettiğinizde bu cayma hakkını kullanmanızın aynı derecede güç olduğunu kabul etmek gerekir. Çünkü ürünü geri göndermek ayrıca yorucu bir süreç ortaya çıkarabilmektedir. Amazon gibi büyük perakendeciler bu noktada lojistik destek sağlasa da diğer çevrimiçi mağazalar için aynı garantiyi vermek mümkün değildir. Ancak Sır Lojistik olarak bu noktada da sizlere tam ve kapsamlı bir hizmet sunmaktayız.

Bu türden eşyalar gümrük işlemleri açısından zati eşya taşımacılığının kapsamına girmektedir. Dolayısıyla ticari eşyalardan alınan ek gümrük vergilerinden muaftır. Çünkü açık bir biçimde tüketicinin kar amacı gütmesi söz konusu değildir. İşte bu noktada bizimle iletişime geçerek ürünlerinizin iadesini güvenli bir biçimde sağlayabilirsiniz. Zati eşya tanımı gereği kar getirmeyen bir eşya türüdür. Bu doğrultuda her türlü ticari olmayan eşyalarınızın taşıması için bizimle iletişime geçerek hizmet alabilirsiniz. Aşağıda farklı zati eşyaların hangi kapsamda gümrükleme işlemlerine tabi olduğunu sizlere daha geniş bir biçimde göstermeye çalışacağız.

Zati Eşya Kapsamına Hangi Eşyalar Girer?

Liman Üzerinde Uçak
Sır Lojistik, Sahip Olduğu Çeşitli Araçlarla Taşınması Gereken Ev Eşyalarını Güven Içerisinde Ulaştırmayı Başarır.

Bir eşyanın zati eşya olup olmadığına dair kesin kararı gümrük müsteşarlıkları vermektedir. Ancak bu noktada belli kurallar ve genel geçer uygulamaların söz konusu olduğunu vurgulamak gerekir. Dolayısıyla gümrükleme işlemleri sırasında çoğu zaman zati eşya kapsamında değerlendirilen eşya türlerinden bahsetmek mümkündür. Bunlardan en sık karşılaştığımız eşya türlerini sizler için listeledik. Bu listeye bakarak eşyalarınızın zati eşya kapsamında olup olmadığını değerlendirebilirsiniz:

 • Yolculuk ve Giyim Kapsamındaki Zati Eşyalar: İsminden de fark edebileceğiniz üzere bu türden eşyalar gündelik ihtiyaçlara yöneliktir. Yolcuların kıyafetleri ve yolculuk esnasında ihtiyaç duyabilecekleri türden eşyalar bu kapsamdadır.
 • Elektronik Zati Eşyalar: Ayrımdaki çizginin en çok belirsizleştiği eşya türlerinden biri elektronik eşyalardır. Elektronik eşyaların zati eşya sayılması için genellikle sayı ve boyut üzerinden sınırlandırmalar bulunur. Örneğin televizyon ve telefon gibi cihazlarda birden fazla eşya ticari amaç kapsamında sayılır.
 • Oyun ve Spor Kapsamındaki Zati Eşyalar: Benzer bir biçimde bu kapsamdaki eşyaların zati eşya sayılması için de sınırlandırmalar söz konusudur.
 • Müzik Aletleri Kapsamındaki Zati Eşyalar: Enstrüman ve çalgıların büyük çoğunluğu zati eşya kapsamında ele alınır. Ancak stüdyo ekipmanlarının genellikle elektronik eşya sayıldığını da ayrıca belirtmek gerekir.
 • Mutfak Aletleri Kapsamındaki Zati Eşyalar: Benzer bir biçimde mutfak aletlerinde de sayı üzerinden kısıtlamalar söz konusudur. Dolayısıyla çoğu mutfak aleti bir ya da ikiden fazla olduğunda ticari eşya sayılır.
 • Tüketim Maddeleri Kapsamındaki Zati Eşyalar: Esanslar, sigara, çay, kahve, çikolata ve alkol gibi ürünler bu kapsama girer. Genellikle ağırlık ve litre üzerinden sınırlandırmalar olduğunu söylemek mümkündür.
 • Sağlık Kapsamındaki Zati Eşyalar: Yolcunun sağlığını doğrudan ilgilendiren eşyalar da zati eşya kapsamında kabul edilir. Ancak bu noktada kişinin sağlık durumuyla ilgili çeşitli raporlar ve belgeler gerekebilir.
 • Bu maddelerin dışında da zati eşya kapsamında sayılan eşyalar mevcuttur. Ancak bunların büyük çoğunluğu yukarıda da ifade ettiğimiz gibi gümrükleme işlemi sırasında belirlenir.

Uluslararası Proje Taşımacılığı 

Eşya taşımacılığı hizmetlerimiz arasında yer alan en önemli başlıklardan biri de uluslararası proje taşımacılığıdır. Proje taşımacılığı standart taşımacılık hizmetlerine göre çok daha kapsamlı bir lojistik desteğidir. Özellikle işletmelerin ihtiyaç duyduğu malzemeler ve ekipmanların taşıma işlemlerine proje taşımacılığı adı verilir. Burada taşıma işlemi gerçekleşen eşyalar gerek ağırlık gerekse de sayı olarak çok yüksek miktarlara çıkabilmektedir. Bu nedenle taşıma işlemini gerçekleştirecek firmanın hizmeti sağlayabilecek teknik donanımlara sahip olması büyük önem taşımaktadır. Ayrıca uluslararası proje taşımacılığı söz konusu olduğunda lojistik desteği yalnızca çok sayıda malzemenin taşımasıyla sınırlı kalmamaktadır. Buna ek olarak firmanın depolama ve dağıtım gibi alanlarda da müşteriye talep doğrultusunda tam ve kapsamlı bir destek sağlaması beklenir.

Eşya Taşımaya Çalışan Kadın
Eşya Taşımacılığında Kendinizi Yalnız Hissetmeyin. Sır Lojistik Sizlere Uzman Hizmet Sağlayarak, Kaliteli Bir Taşınma Geçirmeniz Için Gereken Bütün Hizmeti Sağlamaktadır.

Sır lojistik olarak uluslararası proje taşımacılığında sizlere profesyonel ve kapsamlı bir destek sağladığımızı vurgulamak isteriz. Bu anlamda firmamız güncel ve gelişmiş teknik ekipmanlarıyla sizlere hizmet sunmaktadır. Yük kapasitesi karşılayacak yeterlilikteki vinç desteğimizin yanı sıra gerektiğinde kriko sistemleri, kirişler, halatlar ve benzer lojistik araçlardan yararlanmaktayız. Buna ek olarak taşıması gerçekleşecek malzemeler için ilgili ülkelerden gerekli izinleri de sağlamak adına sizlere destek olmaktayız. Böylelikle süreci işletmeniz açısından çok daha kolay ve maliyetsiz bir hale getirmekteyiz. Bu doğrultuda tonlarca ağırlığa sahip proje taşımacılığı ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Alanında tecrübeli personellerimizin sizler için en ideal hizmeti sunacağından emin olabilirsiniz.

Uluslararası proje taşımacılığında önemli bir diğer nokta da taşıma işlemleri esnasında tercih edilecek güzergahtır. Bu anlamda yukarıda da ifade etmiş olduğumuz gibi sizlere karayolundan, deniz ve hava yoluna kadar geniş bir opsiyon sunmaktayız. Proje taşımacılığı konusunda deneyimli firmamız, bu doğrultuda sizler için en uygun hizmeti sunacak şekilde güçlü bir organizasyona sahiptir. Böylelikle işletmeniz için gerekli olan tüm malzemelerin taşımasını ideal bir biçimde sağlamaktayız. Hız ve güvenlik odaklı hareket eden firmamızın sizlere standartları aşan bir destek sunacağından emin olabilirsiniz. Uluslararası proje taşımacılığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için sayfamızda yer alan iletişim bilgilerini kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Uluslararası Mobilya Taşımacılığı

Yurt içi taşımacılıkta olduğu gibi uluslararası taşımacılığın en büyük ihtiyaçlarından biri mobilya taşımacılığıdır. Özellikle yurt dışına taşınması söz konusu olan birey ya da ailelerin evlerinde yer alan eşyaların yurt dışına taşınması yönünde talepte bulunması sıklıkla karşılaştığımız bir durumdur. Nitekim devinimin durmaksızın arttığı günümüzde yurt içinde olduğu gibi uluslararası alanda da bu tür bir ihtiyacın yükselmesi doğaldır. Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi dünya artık neredeyse küçük bir mahalleye dönüşmektedir. Bu doğrultuda yurt dışına yerleşmeye karar veren insanların sayısı da azımsayamayacağımız derecede çoktur. Bununla beraber insanların değer verdikleri mobilya ve eşyalarını kendileriyle birlikte götürmek istemelerini şaşırtıcı bulmamak gerekir.

Sır Lojistik olarak mobilya taşımacılığı alanında da sizlere profesyonel bir destek sağlamaktayız. Öncelikle taşınacak mobilyalarınız için gerekli olan belgelerin düzenlemesini yaparak resmi prosedürlerle ilgilenmekteyiz. Böylelikle uluslararası taşımacılığın genellikle en büyük problemi olarak görülen resmi işlemleri ortadan kaldırmaktayız. Bu noktada tecrübeli bir firma olarak sizler için pek çok avantaj sağladığımızı belirtmek isteriz. Bu tür taşımacılık işlemlerinde gerekli pek çok evrakın temini tecrübe gerektirmektedir. Bu anlamda resmi prosedürlerle vakit kaybetmenizin önüne geçerek yaşamınızı ciddi oranda kolaylaştırmaktayız. Nitekim aksi takdirde yaşanabilecek problemler tüm taşıma sürecinin büyük ölçüde uzamasına sebep olabilir. Ancak Sır Lojistik olarak sizlere hizmet sunarken hız ve güvenli bir desteği bir araya getirmekteyiz.

Bu doğrultuda mobilyalarınızın taşıması esnasında da son derece hassas bir yaklaşım göstermekteyiz. Alanında deneyimli personellerimiz eşyalarınızın güven içinde teslimi için her türlü önlemi almaktadır. Bu anlamda uluslararası mobilya taşımacılığında dikkat ettiğimiz bazı hususları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Öncelikle eşyalarınızın hiçbir şekilde bir zarar görmemesi bizim için esas odak noktasıdır. Bu anlamda çalışanlarımız mobilyalarınızı titiz bir biçimde paketlemektedir.
 • Benzer bir biçimde taşıma esnasında kullanacağımız araçlarda eşyalarınızın sabit bir biçimde yolculuk yapması sağlanır. Bu noktada profesyonel bir lojistik hizmeti için gerekli olan teknik araçlardan yararlanmaktayız.
 • Eşyalarınızın taşıma sürecinde ferah bir biçimde taşınmasına özen göstermekteyiz. Dolayısıyla çalışanlarımız öncelikle taşınacak eşyaları inceleyerek detaylı bir analiz gerçekleştirmektedir.

Uluslararası Eşya Taşımacılığı Nasıl Yapılır?

Yazımızın tümünde uluslararası eşya taşımacılığı hizmetlerimiz hakkında sizlere geniş bir biçimde bilgi vermeye çalıştık. Son olarak hizmetlerimizin geçtiği aşamaları da sizlere aktarmanın faydalı olabileceği inancındayız. Bu doğrultuda her uluslararası eşya taşımacılığının hizmetinin değişkenlik gösterse de belli aşamalardan geçtiğini söyleyebiliriz. Bu aşamaları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Öncelikle taşınacak eşyalarınız uzmanlarımız tarafından incelenerek bir analiz gerçekleştirilir. Böylelikle eşyalarınızı nasıl taşımamız gerektiğine dair ideal çözümler üretebilmekteyiz.
 • Akabinde eşyalarınızın hangi güzergahtan taşınacağına dair karar vermekteyiz. Bu süreçte sizinle de fikir birliği içerisinde olmak bizim için son derece önemlidir. Dolayısıyla müşterilerimizle iletişimde kalarak talepleriniz doğrultusunda hareket etmekteyiz.
 • Daha sonra eşyalarınızın taşıma araçlarımıza uygun bir biçimde paketlemesini gerçekleştirmekteyiz. Bu noktada kara, deniz ve hava yolu desteğiyle sizlere uluslararası eşya taşımacılığı desteği sunduğumuzu hatırlatmak isteriz. Bu doğrultuda eşyalarınızın yolculuk koşullarına göre optimizasyonuna sağlamaktayız.
 • Farklı ülkelere teslim etmemizi istediğiniz eşyaları buna göre sınıflandırmaktayız. Ayrıca ekibimizin bu tür durumları pek çok kez kontrol ederek herhangi bir karışıklığa mahal vermediğinden emin olabilirsiniz.
 • Benzer bir biçimde tüm ülkeler için gerekli olan gümrük işlemleri ve diğer resmi prosedürlerle ilgilenmekteyiz. Uluslararası eşya taşımacılığının en önemli noktalarından biri hiç kuşkusuz gümrük işlemleridir. Bu anlamda Sır Lojistik olarak uluslararası ticaret uzmanları birlikte hareket etmekteyiz. Böylelikle resmi prosedürler açısından size tam bir destek sağlamaktayız.
 • Dilediğiniz takdirde sizlere taşımacılık sigortası alanında da sizlere hizmet vermekteyiz. Bu tür taleplerinizi bize iletebilirsiniz.
 • Talepleriniz doğrultusunda eşyalarınızın adresine teslimine sağlamaktayız. Bu açıdan firmamızın sizlere tam ve kapsamlı bir hizmet sağladığını vurgulamak isteriz.