Uluslararası Evden Eve Nakliyat Firmaları

Evinizi taşıyacağınız zaman hemen bir nakliyat firması arayışı içine girer ve kısa zamanda güvenilir bir firmayı bulup anlaşabilirsiniz. Bu şehir içinde ve hatta şehirler arasında mümkün olsa da iş ülkeler arası ev eşyası taşımaya gelince bu kadar kolay olmaz. Çünkü uluslararası evden eve nakliyat firmaları arasından hangisinin eşyalarınızı güvenli, hızlı ve uygun fiyat ile taşıyacağını bilmeniz pek mümkün değildir.

Uluslararası Evden Eve Nakliyat Firmaları
Uluslararası Evden Eve Nakliyat Firmaları

Elbette daha önce bir ülkeden diğerine ev eşyası göndermiş tanıdıklarınızın güvenebileceğiniz tecrübelerine danışabilecek olsanız da ihtiyacınız olan zamanda eşyalarınızın taşınması düşündüğünüz kadar kolay olmayabilir.
Hiç tanımadığınız firmalara eşyalarınızı emanet etmeden önce de önemli bir karar vermeniz gerekir. Sizin için hazırladığımız uluslararası evden eve nakliyat firması seçim rehberini incelemeniz faydalı olabilir.

Uluslararası Ev Eşyası Taşımacılığı
Uluslararası Ev Eşyası Taşımacılığı

Uluslararası Ev Eşyası Taşımacılığı

Ülkeler arası eşya taşıma işi çeşitli alanlarda ihtiyaç olmakla birlikte ev eşyalarının taşınması diğer alanlardaki taşımacılık işlerinden nispeten daha ayrıntılıdır ve özen gerektirir. Kullanılan ev eşyalarının bir ülkeden diğerine taşınması için öncelikle artık var olmayan orijinal kutularının yerine yine eşyaları oluşabilecek hasarlara karşı koruyabilecek şekilde ambalajlamak gerekir.

Sigortalı Uluslararası Evden Eve Nakliyat Firmaları
Sigortalı Uluslararası Evden Eve Nakliyat Firmaları

Bu paketleme işlemi bazı uluslararası evden eve nakliyat firmaları tarafından yapılabiliyor olsa da bazı firmalar bu hizmeti vermediklerin sizin uygun şekilde eşyalarınızı paketlemeniz gerekebilir. Bazı nakliye firmaları bu iş için ayrıca ücret talep ediyor olsa da profesyonel uluslararası eşya taşıma hizmeti veren firmalar uzman personeli ve duruma en uygun malzemelerle paketleme işlemini ekstra ücret talep etmenden sizin için yapacaktır.

Ev eşyalarının bir ülkeden alınıp diğerine teslim edilmesi sırasında bir zamanlama yapılması gerektiğinden çoğu durumda aktarım ve planlama depolarında eşyaların bekletilmesi olağan bir durumdur.
Bu depolarda eşyaların düzenli bir şekilde bekletilmesi sağlanırken güvenliği de önemlidir. Köklü ve güvenilir firmalar eşyaların taşınması sırasında her noktada nasıl tedbirler alınması gerektiği konusunda daha tecrübeli olacaklardır.

En Ucuz Uluslararası Evden Eve Nakliyat Firmaları
En Ucuz Uluslararası Evden Eve Nakliyat Firmaları

Sigortalı Uluslararası Evden Eve Nakliyat Firmaları

Artık bir gereklilik haline gelmiş olan sigortalı eşya nakliyesi halen bazı uluslararası evden eve nakliyat firmaları tarafından ek ücret alınarak sağlanmaktadır. Kurumsal uluslararası nakliye firmaları çoğunlukla bu hizmeti taşıma işinin bir parçası olarak gördüğünden ayrıca ücretlendirmezler. Eşyalarınızın taşıma işine başlamadan önce sigortalanması önemlidir. Çünkü her aşamada zarar görme ihtimalleri vardır.
Eşyalar paketlenirken, araçlara veya depolara taşınırken ve kat edecekleri uzun mesafe boyunca araçların içinde çeşitli sebeplerle hasar görebilirler. Büyük firmalar sektördeki tecrübeleri ile yetiştirdikleri uzman personelleri ile uluslararası ev eşyası taşıma işini garantili olarak sunuyor olsalar da sigorta şirketleri ile olan anlaşmaları sayesinde tam koruma sağlayarak mağduriyet yaşamamanızı garanti ederler.

Uluslararası evden eve nakliyat
Uluslararası evden eve nakliyat

En Ucuz Uluslararası Evden Eve Nakliyat Firmaları

Seçim yaparken eşyalarınızı Türkiye’ye getirmenin veya yurtdışına göndermenin maliyeti de önemli bir kriterdir. Uluslararası evden eve nakliyat firmaları genel olarak metreküp başına kat edilecek her kilometre için bir fiyat baz alırlar. Buna birim taşıma ücreti denebilir. Ayrıca firmalar sigortalama, gümrük işlemleri, paketleme, depolama gibi ihtiyaçları değerlendirerek birim ücretin üzerine ilave ederler. Bu şekilde bir ülkeler arası ev eşyası taşıma teklifi sunulur. Burada karar verirken fiyat her zaman bir kriter olmakla birlikte uluslararası evden eve nakliyat şirketleri arasından en güvenilir olanlarını da aklınızdan çıkarmamanız gerekir.
Kaliteli malzeme ve araçlar kullanan, uzman personel ile hasar görmeden taşıma hizmeti sağlayan ve istediğiniz zaman eşyalarınızı adresinizden alıp tam ihtiyacınız olan zamanda teslimat yapabilen firmalar elbette bu hizmet için farklı bir ücret talep edebilirler. Ancak kurumsal uluslararası ev eşyası nakliyesi yapan şirketlerin daha uygun maliyetle malzeme temin etmesi ve personel çalıştırması mümkün olduğundan nakliyat fiyatı tekliflerini uygun vermeleri de söz konusu olabilmektedir.https://www.sirlojistik.com/paketleme

Uluslararası evden eve nakliyat firmaları arasında seçim yapmadan önce teklif alacağınız şirketlerin müşteri referanslarını örnek taşıma işlerini, kullandıkları malzeme ve araçları ile taşıma süresi boyunca sizi ne şekilde bilgilendireceklerini öğrenmeniz faydalı olacaktır.

yurtdışına ev taşıma
yurtdışına ev taşıma