En Uygun Uluslararası Evden Eve Nakliyat

İster yurtdışındaki yeni işiniz için isterse yurtdışından memleketinize kesin dönüş yapacak olun, bir şekilde asla vazgeçemeyeceğiniz eşyalarınızı yanınızda götürmek istersiniz. Bu eşyalar kimi zaman bir çantada rahatlıkla taşınabilecek boyutlarda veya ağırlıkta olabilse de mutlaka yanınızda taşıyamayacağınız eşyalarınız da olacaktır. Bazı durumlarda büyük çerçeveli resimler, vazolar, masalar, dolaplar veya beyaz eşyaların bir ülkeden diğerine taşınması gerekebilir. İşte bu gibi uluslararası eşya taşıma ihtiyaçlarınızda profesyonel yardım almanız gerekmektedir. Uluslararası evden eve nakliyat şirketleri, kendi başınıza yapamayacağınız ülkeler arası taşınma işlerinde oldukça kısa zamanda ve ekonomik ücretler karşılığında size yardımcı olabilirler.

En Uygun Uluslararası Evden Eve Nakliyat


Her taşınma işinin 3 aşaması bulunur. Bunlar eşyaların paketlenip araçlara yüklenmesi, araçlarla varış noktasına nakliyesi ve varış noktasında paketlerin araçtan indirilip eşyaların paketlerinden çıkarılarak yerleştirilmesi. Bu 3 aşamanın bazılarını kendi başınıza bir şekilde yapabilecek olsanız da işin en önemli kısmı olan ev eşyalarının ülkeler arasında nakliyesi hem bürokratik işlemlerin fazlalığı hem de kat edilecek uzun mesafeler düşünüldüğünde masraflı ve riskli olduğundan işi bu olmayanlar için yapılması imkansızdan farksızdır.
İşte bu nedenle Türkiye’den yurtdışına eşyalarınızı taşırken veya Türkiye’ye yurt dışından eşya getirirken uluslararası evden eve nakliyat firmaları ile görüşerek sizin için en uygun olan hizmetlerinden faydalanmanız gerekir. Ancak burada hangi nakliye firması ile çalışacağınızı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmeniz gerekir. Çünkü belli bir ücret karşılığında alacağınız hizmetin kapsamı ve kalitesi bu ülkeler arası taşınma işinin sonucunda mutsuz olmanıza veya maddi ve manevi zarar görmenize neden olabilir. Şimdi sizin için uluslararası evden eve nakliyat firması seçerken dikkat etmeniz gerekenleri bir araya getirdiğimiz kılavuzumuzu incelemek isteyebilirsiniz.

En Uygun Uluslararası Evden Eve Nakliyat
En Uygun Uluslararası Evden Eve Nakliyat

En Hızlı Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Bir ülkeden diğerine evden eve eşya taşıma işlerinde en önemli konulardan biri bu işin ne kadar süreceğidir. Uluslararası evden eve nakliyat ne kadar sürecek ve eşyalarınız evinize ne zaman teslim edilecek bilmek istersiniz. Ancak nakliyat firmaları bu konuda kesin olmayan yaklaşık bir zaman bilgisi vereceklerdir. Çünkü eşyaların araçlarla taşınacağı mesafenin çok olmasının yanında bazı işlerde birden fazla sınır kapısından geçmeleri gerekeceğinden buralardaki sürelerin önceden tahmin edilmesi kolay değildir. Bu noktada tecrübeli ve profesyonel çalışan firmaların size daha kesin bilgi vereceklerinden emin olabilirsiniz. Yeni uluslararası eşya taşıma firmaları her ne kadar göz alıcı ofisleri ile genç ve aktif görünseler de hepsi yeterli tecrübeye sahip olmayacaklarından zaman konusunda doğru tahminler yapamayabilirler. Ama daha köklü olan eski firmalar hem geçmişteki deneyimlerinden hem de uzun yıllar sektörde sağladıkları iş bağlantıları sayesinde sınır kapılarında ilgili ülkelerdeki acentelerinin desteği ile daha kısa zamanda işlemlerin tamamlanıp yola devam edilmesini sağlayabilirler.
Ayrıca bazı ürünler ülkeler arasında belli şartlarda taşınabilmektedir. Bununla birlikte her taşıma işinin sorunsuz tamamlanabilmesi için kat edilen yol boyunca geçilen ülkelerin kanunlarına uygun olarak düzenlenmiş evraklarının eşyalarla birlikte bulundurulması gerekir. Tecrübeli firmalar bu işlemleri doğru zamanda tamamlamış olacaklarından bu nedenlerle yaşanabilecek gecikmelerin de önüne geçilebilmektedir.
Uluslararası evden eve nakliyat süresini etkileyen bir diğer konu da eğitimli personel ve uygun araçların kullanılmasıdır. Eğitimli ve konusunda uzman personel demonte etme ve montaj ile paketlemede, araçların kullanımında, ilgili yazışmaların gerçekleştirilmesinde daha kısa zamanda doğru sonuçlar alınmasını sağlayacaktır. Taşıma işine uygun nakliye araçlarının kullanılması elbette daha kısa zamanda varış yerine ulaşılması anlamına gelmektedir.

En Uygun Uluslararası Evden Eve Nakliyat
En Uygun Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Uluslararası Sigortalı Evden Eve Nakliyat

Ev eşyalarının ülkeler arasında taşınması sırasında önemli olan bir diğer konu da sigortalı olarak nakliye işinin yapılmasıdır. Eşyaların taşınmadan önce sigortalanması ek bir maliyet olarak görülse de aslında sonradan oluşabilecek daha büyük maddi zararların ekonomik olarak karşılanması her durumda da avantajlı olacaktır. Müşteri memnuniyeti yüksek olan en iyi uluslararası evden eve nakliyat firmaları çoğunlukla eşyaların taşınırken görebilecekler zararlara karşı mesuliyeti üzerlerine almak istemezler. Her ne kadar taşıma sırasında bütün önlemler alınmış olsa da eşyaların kontrol edilemeyecek bir trafik kazasında zarar görmesi durumunda mağduriyetin sigorta şirketi tarafından hemen giderilmesi hem nakliyat şirketinin hem de sizin mağdur olmamanızı sağlar. Bu nedenle sigorta priminin bir kısmı da sorumlu davranan uluslararası evden eve nakliyat şirketi tarafından karşılanacaktır ve sizin için sigortalama masraflarında önemli bir avantaj olacaktır. Uygun olduğundan uluslararası sigortalı evden eve nakliyat hizmetinin seçilmesi daha doğru olacaktır.

En Ucuz Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Elbette ki doğru firmayı seçmek kadar, aynı deneyimi yaşayacağınız nakliye işi için daha fazla ödememek de önemlidir. Burada ne için ödeme yaptığınızı net bir şekilde anlayıp ekonomik olup olmadığının kararını ona göre vermelisiniz. Bazı firmalar her ne kadar nispeten kötü bir deneyim yaşama ihtimaliniz daha yüksek olsa da sektördeki bilinirlik ve güvenilirlikleri için daha yüksek ücretler talep edebilirler. Ancak her zaman bilinirlik ve güvenilirlik sizin için doğru karar vermek için yeterli olmayabilir. Aile yadigarlarınızın taşınırken kaybolmaları veya zarar görmeleri belki de sigorta şirketleri için maddi olarak yerine konabilecek bir mağduriyet gibi görünse de sizin için asla böyle olmayacaktır.
Nakliye firmasının size en ucuz uluslararası evden eve nakliyat teklifinde bulunmasını istemeden önce önceki işleri ve müşterileri ile ilgili referanslarını incelemeli, çalışma şekilleri hakkında bilgi sahibi olmalı ve size ülkeler arası eşya taşıma işinizde nasıl bir yol izleyecekleri konusunda bilgi vermelerini istemelisiniz.

Uluslararası Sigortalı Evden Eve Nakliyat
Uluslararası Sigortalı Evden Eve Nakliyat

Eşyalarınızın hangi güvenlik koşullarında, kimin tarafından ne zaman hangi durumunda olacağının önceden bilgisinin verilmesini istemelisiniz. Eşyalarınız geçici bir süre toplanma depolarında bekletileceklerse bu depoların konumları ve güvenlik tedbirleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Eşyalarınızın taşınacağı araçlara yüklenmeden önce paketlemesinin firma tarafından mı yoksa sizin tarafınızdan mı yapılacağı hem zaman hem de maliyet anlamında önemli bir konu olmakla birlikte uzman personelin gerektiğinde parçalarına ayırdığı ve paketlediği eşyalarınız daha güvenli bir taşıma koşuluna kavuşmuş olacaktır. Zira teslimat yerinde paketlerin açılıp gerekli montaj işlemlerinin yapılması da benzer şekilde değerlendirmeniz gereken başka bir konudur. Ayrıca uluslararası evden eve nakliyat işinden önce ön ödeme yapmanızın istenmesi de firma hakkında bir fikir sahibi olmanızı sağlayabilir.

En Ucuz Uluslararası Evden Eve Nakliyat
En Ucuz Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Bazı firmalar kendilerine ve operasyonlarına olan güvenleri ve ekonomik koşulları nedeniyle taşıma işlerinden önce ödeme talep etmeyebilirler. Bu da hem güvenilir bir firma ile çalıştığınız anlamına gelir, hem de firmanın ödemenin tamamını en kısa zamanda alabilmek için teslimatı öngörülen zamanda yapmak için daha dikkatli olmasını sağlar.
Sonuç olarak en uygun fiyata uluslararası evden eve nakliyat işinizi yaptırmak için firmamızı da değerlendirmek isteyebilirsiniz. Eğitimli ve konusunda uzman personelimizin eşyalarınızı siz hiç elinizi sürmeden uygun taşıma ambalajlarına gerektiğinde demonte ederek sardıktan sonra itinayla araçlara yüklenmesi tarafımızdan sağlanacaktır. Her ülkede bulunan uzun yıllardır çalıştığımız acentelerimizin bağlantıları sayesinde en kısa zamanda varış adresine yola çıkan eşyalarınızın sigortalama işlemleri ve gümrük geçiş evrakları tarafımızdan tamamlanacaktır. Varış noktasına öngörülen zamanda hasarsız bir şekilde ulaştırdığımız eşya paketleri dikkatlice açılarak montajı yapılması gerekenler ilgili uzman personel tarafından monte edilip istediğiniz gibi teslim edilecektir. Tüm bu sürecin her anında eşyalarınızın son durumunu bizimle iletişime geçerek öğrenebilir, olası aksaklıkların üstünden ne şekilde geldiğimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.https://www.sirlojistik.com/uluslararasi-evden-eve-nakliyat.html

Size en yakın acentemize ulaşarak ücretsiz keşif yaptırabileceğiniz gibi referanslarımız ve taşıma sırasında kullandığımız malzemeler ve tekniklerle ilgili bilgi alabilirsiniz.

Uluslararası Evden Eve Nakliyat
Uluslararası Evden Eve Nakliyat