Yurtdışına Eşya Taşıma

Yurtdışına eşya taşıma profesyonellik gerektiren bir iştir. İnsanlar şehir içinde veya şehirler arası taşınma işlerini zor da olsa kendileri yapabilir. Yurtdışına eşya taşıma işini uluslararası nakliyat firmasından hizmet almadan asla yapamazlar. Çünkü yurtdışına eşya taşımanın çeşitli prosedürleri ve kuralları vardır. Alanında uzman ekibe sahip profesyonel firmalar, prosedürleri ve kuralları doğru şekilde uygulayarak taşınmayı gerçekleştirebilir.

Avrupa’ya Mobilya Taşıma Fiyatları Nedir?
Yurtdışına Eşya Taşıma 6

İnsanlar eşyalarını yurtdışındaki bir yere taşıması için güvendiği firmaya teslim eder. Güven, yurtdışı taşımacılık hizmetlerinde çok önemlidir. Sır Lojistik, 5 kıtada 350 lokasyona eşya ve ev taşıma hizmeti vermektedir. Hizmet verdiği lokasyonlara eşyaları taşırken yüksek güvenlik önlemleri alır. Yurtdışı nakliyatlarında, nakliyat vasıtaları farklı ülkelerden geçmektedir. Her ülkenin güvenliği yüksek seviyede olmadığından araçların ve eşyaların güvenliğini nakliyat firmaları sağlamak zorundadır.

Yurtdışına Eşya Taşıma Nasıl Yapılır?

Yurtdışına eşyalarını taşıması gerekenler çeşitli araştırmaların içine girer. İnsanlar, profesyonel yurtdışına eşya taşıma nasıl yapılır? Araştırmasını sıklıkla yapmaktadır. Profesyonel taşımanın nasıl gerçekleştiğini bilmek doğru firma seçiminde etkili olacağından çok önemlidir. Sır Lojistik, yurtdışına eşya taşıma hizmetini profesyonel olarak gerçekleştiren bir firmadır. Profesyonel eşya taşıma hizmeti, planlı, sistematik ve programlı olarak gerçekleştirilir. Profesyonel yurtdışı eşya taşıma hizmeti şöyle gerçekleşir;

 • Firma elemanları eşyaları ölçerek hacmini belirler.
 • Ekspertiz tarafından eşyalara sigorta yapılır.
 • Nakliyat detayları kesinleştirilerek fiyat verilir ve sözleşme imzalanır.
 • Nakliyat zamanında eşyalar uygun malzemelerle paketlenir.
 • Paketlerin üzerine etiketler yapıştırılarak sınıflandırılır.
 • Hazırlanan eşyalar asansörle nakliye araçlarına indirilir.
 • Nakliye aracına eşyalar özel ekip tarafından yerleştirilir.
 • Yerleştirilen eşyalar ekipmanlarla araç içine sabitlenir.
 • Nakliyat türüne göre eşyalar limana veya havalimanına nakledilir.
 • Gümrük işlemlerinin ardından eşyalar gemiye veya uçağa aktarılır.
 • Hedef ülkeye ulaşan eşyaların gümrük işlemleri yapılarak nakil araçlarına alınır.
 • Yurtdışındaki adrese ulaştırılan eşyalar eve yerleştirilir.

Firma yetkilimiz eşya sahibiyle hasar tespiti yaparak tutanak tutar. Varsa hasarın tazmini yapılarak nakliyat tamamlanır. Yurtdışına eşya taşıma hizmeti alacaksanız mutlaka firma tercihine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Eşya Taşıyan Bir Çift
Eşya Taşıma Işleyişleri, Bireysel Yürütüldüğü Taktirde Hem Insan Sağlığını Hem De Eşyalara Zarar Verme Ihtimalini Arttırmaktadır. Uluslararası Eşya Taşımacılığı Alanında Hizmet Sağlayan Sır Lojistik, Dünyanın Dört Bir Tarafına Eşya Taşımacılığı Sağlayabilmektedir.

Yurtdışına Eşya Taşıma Fiyatları

Yurtdışına taşınma masraflarında en önemli kalem, nakliyat hizmetleridir. Yurtdışına eşya taşıma fiyatları çeşitli etkenlere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Yurtdışına eşya nakliyatı fiyatlarını etkileyen unsurlar;

 • Firmaların fiyat politikası; Amatör firmalar daha fazla müşteri kazanabilmek için fiyatlarını düşük tutmaktadır. Hizmet kalitesinin düşük olması amatör firmalardan hizmet alma düşüncesizi sorgulamanız gerekmektedir. Hizmet kalitesinin düşük olması, eşyalarınızın hasar görmesi, nakliyatta sorunların yaşanması anlamına gelecektir. Bundan dolayı yurtdışı nakliyatlarında fiyata değil firmanın sunduğu hizmetin kalitesine bakmalısınız.
 • Eşyaların kapladığı hacim; Fazla eşyaya daha fazla ücret alınırken, az yer kaplayan eşyaya daha az ödeme yapılmaktadır.
 • Nakliyat hizmetinin türü; Sır Lojistik, yurtdışına çeşitli nakliyat hizmetleri sunmaktadır. Tercih edilen hizmet çeşidi nakliyat fiyatlarını etkilemektedir. Karayolu nakliyatla havayolu nakliyat aynı fiyat olmayacaktır. Yurtdışına eşya taşıma konusunda firmamız deneyimiyle ön plana çıkmaktadır.

Yurtdışına Eşya Taşımacılığı

Eşyalarınızı ülkemizden farklı bir ülkeye taşıyacaksanız yurtdışına eşya taşımacılığı hizmeti veren uluslararası nakliyat firmalarından yardım almalısınız. Sır Lojistik, ülkemizden 5 kıtadaki 350’den fazla destinasyona profesyonel eşya nakliyatı yapmaktadır. Yurtdışına eşya nakliyatı kapsamlı ve uzmanlık gerektiren bir iştir. İnsanlar eşyalarını yurtdışına çıkaracak firmaya ve elemanlarına güvenmek ister. Firmamızın bütün elemanları, alanında eğitimli ve deneyimlidir.

Almanya'Ya Mobilya Taşımacılığı
Almanya’ya mobilya taşımacılığında bir numaralı nakliye firmasıyız.

Nakliyat öncesinde eşya sahipleri ile sözleşme imzalanmaktadır. Nakliyat sektöründe CMR anlaşması olarak geçen sözleşme, eşya sahiplerinin firmamıza daha fazla güvenmelerini sağlar. Sözleşmede, nakliyata dair bütün detaylara yer verilir. Altında tarafların imzası vardır. Taraflar tarafından imzalanan sözleşme resmi evrak hükmündedir. Sözleşmeden iki nüsha çıkarılarak biri eşya sahibine verilir. Diğeri firmamızda kalır. Bütün nakliyat sözleşmedeki detaylara göre yapılır. Olası anlaşmazlıkların çözüm noktası da sözleşmedir.

Yurtdışından Türkiye’ye Eşya Taşımacılığı

Gelişmemiş nakliyat hizmetleri için halk arasında taşınmanın eşyalara yangın kadar çok zarar vereceği söylemi dolaşır. Klasik yöntemlerin kullanıldığı nakliyatlarda eşyaların zarar gördüğü bir gerçektir. Gelişmiş ve yeni nesil teknolojilerin kullanıldığı nakliyatlarda eşyalar hasar görmeden hızlı bir şekilde taşınır. Taşıma işlemi uzak mesafelere olunca eşyaların zarar görme riski artar. Bundan dolayı Türkiye’den yurtdışına veya yurtdışından Türkiye’ye eşya taşımacılığı yapan firmaların daha fazla tedbir alması gerekir. Sır Lojistik, eşyaların hasar görmemesi için özel tedbirler almaktadır. Eşyaların yurtdışı nakliyatı için alınan tedbirler şunlardır;

 • Eşyalar deneyimli ve uzman ekipler tarafından sökülür ve paketlenir.
 • Eşyalar, modern, yeni, sağlam, ebatlarına ve özelliklerine uygun malzemelerle paketlenir.
 • Eşyalar yüksek binalardan asansörlü sistemle indirilerek çıkarılır.
 • Eşyaların yoğunluğuna uygun büyüklükte araç tahsis edilir.
 • Eşyalar nakil araçlarına birbirlerine zarar vermeyecek şekilde yerleştirilir.
 • Nakil aracına yerleştirme işlemi özel ekip tarafından yapılır.
 • Eşyalar araç içindeki ekipmanlarla sabitlenir.
 • Nakliyat için en kısa, güvenilir ve hızlı nakliyat hizmeti tercih edilir.
 • Alınan tedbirlere rağmen olası hasar risklerine karşı eşyalar sigortalanır.

Yurtdışına Parça Ev Taşımacılığı

İnsanlar yurtdışına sınırlı bir süre için çıktığında evlerinin bütün eşyalarını götürmek istememektedir. Evin bütün eşyalarını götürmek masraflı ve zahmetli olacağından belli başlı eşyalar tercih edilir. Belli başlı eşyaların nakledilmesi, yurtdışına parça ev taşımacılığı hizmeti ile gerçekleştirilir. Sır Lojistik, parça nakliyat hizmetini ülkenin konumuna göre farklı ulaşım vasıtalarıyla gerçekleştirmektedir. Yurtdışına nakliyat hizmetlerinin türleri şunlardır;

 • Havayolu ile nakliyat
 • Karayolu ile nakliyat
 • Demiryolu ile nakliyat
 • Denizyolu ile nakliyat

Ülkemizden yapılan nakliyatların büyük bir bölümü karayolu ile başlar. Karayolu nakil araçları eşyaları tercih edilen nakliyat türüne göre limana, gara veya havalimanına ulaştırır. Buradan gemi, tren veya uçakla nakliyat başlar. Trenle nakliyat günümüzde pek tercih edilmemektedir. Deniz ve hava ile en çok tercih edilen yurtdışı nakliyat hizmetleridir. Yurtdışına eşya taşıma hakkında üst düzeyde bir hizmet almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Fransa'Ya Ev Taşımacılığı
Fransa’Ya Evden Eve Nakliyat Hizmetleri Için Sır Lojistik’I Seçin.

Yurtdışına Mutfak Eşyası Taşımacılığı

Bir evin en hassas ve kırılgan eşyaları mutfaktadır. Mutfak eşyalarını yurtdışına sağlam ve kırılmadan taşıyabilmek çok büyük bir iştir. Yurtdışına mutfak eşyası taşımacılığı, profesyonel firmalar tarafından sorunsuz ve hasarsız yapılmaktadır. Profesyonel firmalar, elemanlarının deneyimli ve eğitimli olmasına dikkat eder. Sır Lojistik, düzenli olarak verdiği eğitimlerle elemanlarını nakliyat sektöründeki gelişmelerden haberdar eder.

Gelişmelerin nakliyat hizmetlerinde kullanımına dair verilen bilgiler hizmetlerin kalite standartlarını yükseltmektedir. Amatör firmalar ise genellikle klasik taşıma yöntemini tercih ederler. Günlük elemanlarla çalışması da amatör firmaların hizmet kalitesini düşürür. Hizmet kalitesinin düşmesi, mutfak eşyalarının zarar görmesine neden olur. Şayet mutfak eşyanızı yurtdışına taşıtacaksanız mutlaka profesyonel firmalardan hizmet almalısınız.

Yurtdışına Ev Taşıma Hizmetleri Nelerdir?
Yurtdışına Ev Taşıma Hizmetleri Nelerdir?

Yurtdışına Eşya Taşımacılığı

Profesyonel yurtdışına eşya taşımacılığı firmalarının önemli özelliklerinden biri de 7 / 24 bilgi akışı sağlamasıdır. Yurtdışına yapılan nakliyatların süresi ülkenin uzaklığına göre değişmektedir. Avrupa’ya yapılan nakliyatlar en fazla iki haftada teslim edilirken deniz aşırı ülkelere teslimat haftalar sürebilmektedir. Uzun süren nakliyat sürecinde eşyalarını merak eden müşterilerin bilgilendirilmesi çok önemlidir. Sır Lojistik, 7 / 24 sunduğu iletişim imkanıyla müşterilerinin memnuniyetini sağlamaktadır.