Lojistik ve gümrük şirketleri tarafından verilen uluslararası zati eşya taşımacılığı uzmanlık gerektiren bir iştir. Uluslararası nakliyatta eşyalar ikiye ayrılır. Biri zati eşya, diğeri ticari eşyadır. Zati eşya, kişilerin hayatlarını devam ettirmek için kullandıkları temel eşyalardır. Ev eşyaları, ofis eşyaları, bilgisayar, cep telefonu, arabalar zati eşya kapsamına girmektedir. Ticari eşyalar ise, satılarak üzerinden gelir elde edilen mallardır. Sır Lojistik, uluslararası zati eşya taşımacılığında uzman bir firmadır. Zati eşyalarını dünyanın farklı noktasına taşıtmak isteyenler için eşsiz avantajlar sunmaktadır.

Taşınma, insanın doğasında vardır. Çeşitli nedenlerle insanlar yer değiştirmeye ihtiyaç duyarlar. Ülkemizde şehir içi, şehirlerarası ve yurtdışına taşınmalar yaşanmaktadır. Eskiye nazaran günümüzde dünya küçük bir köy haline geldiği için yurtdışına taşınmalar oldukça fazladır. Yurtdışına taşınma çeşitli nedenlerle gerçekleşir. En sık karşılaştığımız yurtdışına taşınma nedenleri arasında evlilik, iş, görevlendirme, eğitim bulunur. Yurtdışına herhangi bir nedenle taşınacak kişiler evinin eşyalarını taşıtmak için uluslararası firmaların zati eşya taşımacılığı hizmetlerinden yararlanmalıdır.

Uluslararası Zati Eşya Taşımacılığı Nasıl Yapılır?

Zaman ilerledikçe nakliyat sektöründe de gelişmeler yaşanıyor. Geçmiş zamanda uluslararası zati eşya taşımacılığı nasıl yapılır? Sorusu bile sorulmazdı. Çünkü eskiden nakliyat sektörü gelişmemiş olduğundan taşıma işlemleri sadece şehir içi veya şehirlerarasında yapılırdı. Yurtdışına taşınanlar eşyalarını gittiği yerden alırdı. Günümüzde nakliyat sektöründe ciddi gelişmeler yaşandığından dünyanın farklı noktalarına uluslararası nakliyat yapılmaktadır. Uluslararası zati eşya taşımacılığı hizmeti alacaksanız hemen firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Şimdilerde uluslararası zati eşya taşımacılığı nasıl yapılır? Sorusuna verilecek kapsamlı açıklamalar vardır. Zati eşya taşımacılığını en profesyonelce icra eden Sır Lojistik firmasıdır. Zati eşya taşımacılığı, zorlu ve zahmetli bir iştir. Eşyaların hasar görmeden ve sorunsuz ulaştırılması için nakliyat firmasının çok özenli davranması gerekir. Profesyonel ve güvenilir firmalar, zati eşya taşımacılığını sorunsuz ve hasarsız bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Hassas ve özenli davranılmadığında zati eşyaları yurtdışına hasarsız nakletmek oldukça zordur. Özellikle uluslararası zati eşya taşımacılığı konusunda firmamız birikimiyle ön plana çıkmaktadır.

Uluslararası Zati Eşya Taşımacılığı Fiyatları

Yurtdışına kargo gönderdiniz mi? Pek çok kişi en az bir kere bile olsa yurtdışına kargo göndermiştir. Yurtdışına kargo göndermek pahalı bir iştir. Yurtdışına kargo gönderenler uluslararası zati eşya taşımacılığının çok daha pahalı olacağını hesap ederler. Aslında uluslararası zati eşya taşımacılığı fiyatları, kargo ile kıyaslanamayacak kadar uygundur. Eşyalarınızı küçük parçalar halinde kargo ile göndermek yerine uluslararası nakliyat hizmetlerini tercih etmelisiniz. Sır Lojistik, profesyonel yurtdışına zati eşya taşımacılığını ekonomik fiyatlarla gerçekleştirmektedir.

Uluslararası zati eşya taşımacılığı hizmeti alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle nakliyat öncesinde firma ile Cmr Anlaşması yapılmalı ve bu anlaşmanın bir nüshası alınmalıdır. Eşya sahibinin, yerleşeceği ülkeden alacağı oturum izin belgesi de çok önemlidir. Oturum izin belgesi olmadan eşyaların ülkeler arası nakliyatı yapılamaz. Ülkeler bazen farklı resmi belgeleri şart koşabiliyor. Oturum izin belgesiyle birlikte ülkelerin şart koştuğu diğer belgeler de hazır edilmelidir. Cmr Anlaşması kopyası, oturum izin belgesi ve diğer resmi evraklar hazırlandıktan sonra nakliyat gerçekleştirilir. Uluslararası zati eşya taşımacılığı konusunda firmamız titiz bir hizmetin içerisinde yer almaktadır.

Uluslararası Zati Eşya Taşımacılığı Firmaları

Ülkemizde çok sayıda nakliyat firması hizmet vermektedir. Her nakliyat firması uluslararası zati eşya taşımacılığı yapamamaktadır. Uluslararası zati eşya taşımacılığı yapabilmek için C3 yetki belgesine sahip olunmalıdır. C3 yetki belgesi, Ulaştırma Bakanlığı tarafından verilir. Uluslararası nakliyat yapmak isteyen firmalar bakanlığa başvuruda bulunur. Bakanlık başvuruyu değerlendirir ve uygun özelliklere sahip olan firmalara yetki belgesini verir. Uluslararası zati eşya taşımacılığı firmaları, C3 yetki belgesine sahiptir.

Her yetki belgesine sahip firma, yüksek kalitede hizmet vermemektedir. Uluslararası nakliyat için yetki belgesini alması firmanın kalite standartlarını göstermez. Çünkü yetki belgesi hizmet kalitesine göre değil, firmanın kapasitesine ve genel özelliklerine göre verilir. Sorunsuz nakliyat için hizmet kalitesi yüksek olan firmalardan yardım almalısınız. Sır Lojistik, yüksek hizmet kalite standartları ile öne çıkan uluslararası nakliyat firmasıdır.  Güvenle hizmet alabilirsiniz.

Uluslararası Zati Eşya Nakliyat Hizmeti

Yurtdışına taşınmak zor, zahmetli ve stresli bir iştir. Kişinin bireysel olarak yurtdışına taşınması çok zordur. Sorunsuz ve stressiz bir şekilde yurtdışına taşınabilmek için uluslararası zati eşya nakliyat hizmeti alınmalıdır. Sır Lojistik, uluslararası zati eşya nakliyat hizmetini alabileceğiniz en güvenilir firmalardandır. Uluslararası nakliyat firmaları zati eşyaları belli bir plan ve program dahilinde taşımaktadır. Sistemli ve programlı hareket edilmediğinde zati eşyaların sorunsuz ve hasarsız taşınması imkansızdır. Zati eşya taşıma sistemi şöyle gerçekleşir;

 • Eşya sahibi ile anlaşmaya varılarak sözleşmenin imzalanması
 • Eşyaların listesinin yapılarak sigortalanması
 • Eşyaların özel malzemelerle paketlenmesi
 • Asansör yardımıyla paketli eşyaların nakil araçlarına indirilmesi
 • Nakil araçlarına yerleştirilerek sabitlenmesi
 • Nakliyatın yapılarak eşyaların hizmet türüne göre limana veya havalimanına ulaştırılması
 • Gümrük işlemlerinin yapılarak eşyaların gemiye veya uçağa yerleştirilmesi
 • Yurtdışına ulaşan eşyaların gümrük işlemlerinin yapılarak nakil araçlarına alınması
 • Eşyaların hedef adrese ulaştırılarak yerleştirilmesi

Hizmetin sistemli olarak ilerlemesi nakliyatın sorunsuz gerçekleştirilebilmesi için çok önemlidir.

Uluslararası Zati Eşya Taşımacılığı Ücretleri

Yurtdışına taşınma masraflı bir iştir. Masrafı azaltmak için asla nakliyat ücretlerinden kısmayın. Nakliyat stresi ve sorunu yaşamak istemiyorsanız profesyonel firmalardan hizmet almalısınız. Nakliyat için firma tercihi yaparken firmanın uluslararası zati eşya taşımacılığı ücretleri ile değil hizmetlerinin kalitesiyle ilgilenmelisiniz. Firmanın hizmet kalitesinin yüksek olması, eşya sahibinin üzerindeki bütün taşınma yükünü alır. Eşya sahipleri taşındığını bile anlamaz. Firma bütün iş ve işlemleri pratik bir şekilde yaparak taşımayı gerçekleştirir. Taşıma yükünden ve stresinden kurtulmak için Sır Lojistik zati eşya taşımacılığı firmasından hizmet alabilirsiniz. 

Uluslararası Zati Eşya Nakliyat Fiyatları

Dünyanın farklı noktalarına gerçekleştirilebilen uluslararası zati eşya nakliyat fiyatları çeşitli unsurlara bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Uluslararası zati eşya nakliyat fiyatlarını etkileyen başlıca unsurlar şunlardır;

 • Eşyaların kapladığı hacim; Stüdyo dairenin eşyaları ile villanın eşyaları aynı ücretle taşınamaz. Eşyalar, firmanın elemanları tarafından ölçülerek hacmi hesaplanır. Hacim hesaplaması fiyat belirlemede kullanılır.
 • Tercih edilen nakliyat hizmeti türü; Nakliyatın yapılacağı ülkenin konumuna göre farklı ulaşım vasıtası seçenekleri sunulur. Kara ve havayolu nakliyat seçeneği olan bir ülkede havayolu nakliyatı daha pahalı olacaktır.
 • Ekstra alınan hizmetler; Depolama gibi ekstra alınan hizmetler fiyatlamaya dahil edilmektedir.

Uluslararası Zati Eşya Nakliyat Firmaları

Her ülkenin sınırlarından eşya ve mal girişi için koyduğu kurallar ve prosedürler vardır. Yurtdışı nakliyat, prosedürlerin ve kuralların fazla olduğu bir hizmettir. Ülkelere eşya nakliyatı yapabilmek için ülkenin kuralları ve prosedürleri eksiksiz bilinmelidir. Profesyonel uluslararası zati eşya nakliyat firmaları, taşıma yaptıkları ülkelerin kurallar ve prosedürlerine hakimdirler. Sır Lojistik, 5 kıtada 350’den fazla lokasyona hizmet götürmektedir. Firmamız çalışanları her lokasyonun kurallarını ve prosedürlerine hakim olduğundan nakliyatlar sorunsuz gerçekleştirilir. Nakliyatın sorunsuz gerçekleşmesinde personelin çok etkili olduğunu unutmamalıyız. Firmamızın bütün personelleri uzun yıllar uluslararası nakliyat sektöründe çalışmaktadır. Personelimizin tecrübeli ve eğitimli olması firmamızın en büyük değeridir.