Uluslararası nakliyat sigortası gündeme geldiği zaman karşımıza geniş kapsamlı bir faaliyet alanı çıkar. Bu durum esasında uluslararası nakliyat sigortası hizmetlerine olan talebin artış göstermesini mümkün kılar. Uluslararası ulaştırma sigortası, malların deniz, hava veya arazi ile uluslararası hareketini kapsayan bir deniz sigortası türüdür.

Uluslararası taşımacılık sigortası, poliçe sahibini, geçiş sırasında malların hasar görmesinden veya kaybından kaynaklanabilecek zararlara karşı korur. Ayrıca, transit sırasında meydana gelen sorumluluğu da kapsar. Bundan dolayıdır ki güvenli bir taşımacılık hizmeti açısından bu tarz hizmetler her zaman talep gören bir hizmet alanı olarak karşımıza çıkar.

Banner
Uluslararası Nakliyat Sigortası 2

Uluslararası nakliyat sigortasının doğası ve kapsamı, ulaşım tarzına ve gerçekleştirildiği koşullara göre değişir. Dolayısıyla nakliyat sigortasının kapsamı farklı nedenlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Aşağıdaki sıraladığımız kriterler uluslararası taşımacılık sigortasının kapsamı içerisinde yer alan kriterler olarak karşımıza çıkmaktadır;

  • Nakliyattaki malların kaybı veya hasarları
  • İptal ücretleri, kontrolünüzün dışındaki nedenlerden dolayı sevkiniz gecikiyorsa
  • Taşıyıcıdan veya taşıyıcıyla bağlantılı olarak ortaya çıkan kişilerin ölüm veya yaralanması için sorumluluk
  • Mallarınızın hareketinden kaynaklanan üçüncü taraf mülkün zarar veya hasarından sorumlu sorumluluk

Görüldüğü üzere uluslararası nakliyat sigortasının kapsamı gündeme geldiği zaman karlımıza tam anlamıyla geniş kapsamlı bir çalışma alanı çıkar. Tam da bu noktada bu tarz hizmetlerle ilgili olarak profesyonel bir hizmet almak her zaman tavsiye edilmektedir. Böylece hem hızlı hem de güvenli bir taşımacılık hizmetinin alınıyor olması da mümkün olacaktır.

Uluslararası Nakliyat Sigortası Neden Önemlidir?

Ürünlerin uluslararası nakliye, işletmenizi genişletmenin harika bir yoludur. Ancak doğru sigortaya sahip değilseniz riskli olabilir. Uluslararası ulaşım sigortası, ulaşım öncesinde ve sırasında kayıp veya hasarlı kargoyu değiştirme veya onarma maliyetini kapsar. Ayrıca hasarlı araçların, römorkların, konteynerlerin ve diğer ulaşım ekipmanlarının değiştirilmesi veya onarılması maliyetini de karşılayabilir. Böylece herhangi bir sorun yaşanmadan güvenli bir şekilde taşınabilirsiniz.

Uluslararası nakliye sırasında bir şeyler ters giderse, para kaybedebilir ve itibarınıza zarar verebilirsiniz. Bu nedenle, kendinizi bu risklerden korumak için doğru kapsama sahip olduğunuzdan emin olmak önemlidir. Uluslararası nakliyat sigortası sayesinde bu tarz riskleri bertaraf etmek konusunda önemli bir kazanıma sahip olabilirsiniz. Böylece hem hızlı hem de güvenli bir şekilde uluslararası taşımacılık hizmeti almak konusunda önemli kazanımlara sahip olabilirsiniz.

Neden Uluslararası Nakliyat Sigortası Yaptırmalıyız?

Uluslararası nakliyat sigortası, deponuzdan ayrıldıkları andan itibaren varış noktalarına ulaştıkları zamana kadar mallarınızı kapsayan bir sigorta türüdür. Buna uluslararası kargo sigortası, uluslararası yük sigortası ve deniz yük sigortası da denir. Uluslararası ulaşım sigortası, herhangi bir işletmenin önemli bir parçasıdır ve ürünlerini yurtdışına gönderen işletmeler için özellikle önemlidir. Tam da bu noktada uluslararası taşımacılık hizmeti alıyor olmak; beraberinde önemli kazanımları getirmektedir.

Uluslararası taşımacılık sigortası, transit sırasında zarar veya mal kaybı ile ilgili kayıplardan korunmanıza yardımcı olabilir. Uluslararası ulaşım sigortası, herhangi bir işletmenin önemli bir parçasıdır ve ürünlerini yurtdışına gönderen işletmeler için özellikle önemlidir. Uluslararası ulaşım sigortası, transit sırasında zarar veya mal kaybı ile ilgili kayıplardan korunmanıza yardımcı olabilir. Bundan dolayıdır ki uluslararası taşımacılık hizmeti alıyorsanız mutlaka sigortalı bir taşımacılık hizmeti almak durumundasınız.

Uluslararası Nakliyat Sigortasının Kapsamı

Günümüz koşullarında uygulanan uluslararası nakliyat sigortası geniş kapsamlı bir hizmet alanı olarak karşımıza çıkar. Bu tarz hizmetlerin 2 tür kapsama alanı vardır. Bunlar tek limit kapsamı ve toplam limit kapsamıdır. Tek limit kapsamı politika dönemi başına bir talep ödenirken, toplam sınır kapsamı bir politika döneminde birden fazla talep öder. Bununla birlikte, çoğu şirket tek sınır kapsamını seçer, çünkü toplam sınır kapsamından daha ucuzdur ve talepler geri ödemeleri yaparken daha fazla esneklik sağlar. Böylece güvenli bir taşımacılık hizmeti alabilirsiniz.

Uluslararası nakliyat sigortası, herhangi bir ithalat veya ihracat işinin önemli bir parçasıdır. Kural olarak, uluslararası ulaşım sigortasının maliyeti, taşınan malların değerine göre sabitlenir. Uluslararası ulaşım sigortası, herkese uyan tek bir ürün değildir. Farklı ihtiyaçlara hitap eden farklı uluslararası ulaşım sigortası türleri vardır. Bütün bu bilgiler ışığında uluslararası nakliyat sigortasından yararlanıyor olmanız tam da beklediğiniz kalitede bir nakliyat hizmeti almak durumundasınız.

Uluslararası evden eve nakliyat hizmeti ile alakalı aklınıza takılan sorular için +90 532 692 73 33 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.