Türkiye’den Belçika’ya Evden Eve Nakliyat Fiyatları

Nüfusu İstanbul’dan daha az olan Belçika küçük ancak refah seviyesi oldukça yüksek olan, uluslararası kurumların merkezlerinin bulunduğu önemli bir Avrupa ülkesidir. Belçika’da yaşamaya başlayacak olan vatandaşlarımızın önemli ihtiyaçlarından olan yurtdışına ev eşyası taşıma ile ilgili bilinmesi gerekenleri bu yazımızda irdeleyeceğiz. Bir sebeple yurtdışında yaşamaya karar verdiğinizde kalacak yer ve iş konularını ayarladıktan sonra alışık olduğunuz yaşam alanını yeniden oluşturmanıza sıra gelir. Kişisel eşyaların taşınması için birkaç bavulu kendiniz belki makul bir bagaj farkı ödeyerek kendiniz götürebilirsiniz ancak iş ev eşyalarının Belçika’ya taşınmasına geldiğinde profesyonel yardım almanız gerekecektir.

Türkiye’den Belçika’ya ev eşyası gönderme maliyeti ile ilgili araştırma yaparken birkaç seçenek ile karşılaşabilirsiniz. Bunlardan en mantıklı iki tanesi kargo taşımacılığı ile yurtdışına evden eve nakliyat hizmetleri olacaktır. Karar verirken kolaylık olması açısından artı ve eksi yönlerini karşılaştırmak için bu iki seçeneği üç başlık altında değerlendirebiliriz. Bunlardan ilki zaman, ikincisi güvenlik ve üçüncü ve en önemlisi Türkiye’den Belçika’ya evden eve nakliyat fiyatları olacak. Bu üç temel kriteri sizin için en iyi oranda karşılayan seçeneği tercih etmeniz, uygun sürede eşyalarınızı güvenli ve ekonomik bir şekilde taşımanızı sağlayacaktır.

En Çabuk Türkiye’den Belçika’ya Evden Eve Nakliyat Fiyatları

Karşılaştırma için göz önüne alacağımız ilk kriter nispeten esnek olabileceğiniz taşıma süresi olacak. Zira eşyaların Türkiye’den Belçika’ya taşınması için uygun bir zaman ayarlanabilir. Ancak bu zamanın hayatınızın da devam etmesini engelleyecek kadar uzun olmaması gerekir. Öyle ki yurtdışına küçük bir parça paket göndermek istediğinizde ne kadar sürede alıcısına teslim edilebildiğini biliyor olabilirsiniz. Şimdi iki seçenek için bu sürelerin ne kadar olabileceğini görelim.

Kargo ile yurtdışına eşya göndermek, oldukça uzun bir teslimat süresini göze almak anlamına gelecektir. Çünkü kargo firmaları, nakliye organizasyonlarını birçok müşterinin teslimatını göz önüne alarak planlarlar ve bu sırada en ekonomik şekilde operasyonların tamamlanmasını hedeflerler. Kargo firmaları için zamandan çok taşıma maliyetleri önemlidir. Ayrıca bu firmaların standart taşıma araçları, düzensiz şekildeki ev eşyası paketleri için uygun olmadığından birkaç parça halinde taşıma yapılması gerekebilmektedir. Bu da kargo depolarında bütün ürünlerin toplandıktan sonra size teslim edilebileceği uzun bir zaman anlamına gelir.

Oldukça kısa sürede Türkiye’den Belçika’ya evden eve nakliyat fiyatları teklif eden uluslararası ev eşyası nakliyat firmaları ise özel olarak bu işle ilgilendiklerinden çok daha hızlı evden eve taşıma organizasyonları planlayabilmektedir. Sektörde kendini kanıtlamış tecrübeli firmalar bu operasyonlar için deneyimli ve uzman personeli ve bu iş için özel olarak tasarlanmış taşıma araçları ile oldukça kısa sürede eşyalarınızın teslimatını yapabilmektedir. Uzman personel desteği ile standart olmayan şekil ve büyüklükteki eşyalarınızın taşınmasını kolaylaştıracak şekilde parçalarına ayrılıp standart boyutlara getirilmesi mümkün olabilir. Bu sayede daha kısa zamanda eşyaların tamamının teslimat adresine depolarda bekletilmeden ulaştırılması mümkün olur.

En Güvenli Türkiye’den Belçika’ya Evden Eve Nakliyat Fiyatları

Bir diğer önemli konu olan eşyaların güvenliği değerlendirmede daha az esnek olabileceğiniz bir konudur. Yaklaşık üç bin kilometre yol kat edecek olan eşyalarınızın bu sırada zarar görmemesi veya kaybolmaması gerekir. Ancak bu kadar mesafe ve taşıma süresi düşünüldüğünde her türlü önlemin alınmış olması da eşyalarınızın başına bir şey gelmeyeceğini garanti edemez. Bu sebeple paketleme, taşıma tekniği gibi önlemlerin haricinde bir de eşyaların maddi olarak da garanti altına alınmaları gerekir.

Yurtdışına kargo ile ev eşyası gönderme seçeneğinde, kargo firmalarının uyguladığı standart paketleme ve sigorta hizmetine tabi olunması gerekir. Paketleme kargo şirketince yapılmayacağından sizin kendi çabalarınızla zarar görmemesi için önlemler alarak paketlediğiniz eşyalarınızı kargo şirketine teslim etmeniz gerekir. Ayrıca garanti altına alınacak eşyalarınız, kargo şirketinin belirlediği sınırlarda sigortalanarak değerlerinin altında geri ödemelere neden olabilir.

Uluslararası evden eve nakliyat firmaları, eşyalarınızı taşıma öncesinde kendi personelleri ile paketler ve evinizden doğrudan kendi araçlarına yükleme yaparlar. Ev sahiplerinin yapmaları gereken tek şey, kırılması muhtemel ve çok kıymetli özel ilgi gerektiren eşyaları önceden ayırıp taşıma şirketine bunların önemli eşyalar olduğunu söylemektir. Konusunda uzman ve deneyimli olan çalışanlar özel ilgi gerektiren eşyalarınızı ayrı ayrı koruyucu ambalajlarla kapladıktan sonra etiketleyerek taşıma sırasında dikkat edilmesini ve hasar görmelerini engellerler. Ayrıca büyük ve düzgün olmayan şekillerde mobilyalar da olduğu gibi araçlara yüklenerek taşınamazlar. Bu eşyaların hem kendilerinin hem de birlikte taşındıkları diğer eşyaların zarar görmemesi için uygun şekilde parçalarına ayrılıp dikkatlice mobilya koruyucu malzeme ile paketlenmesi gerekir. Bu sayede daha küçük ve kontrol edilebilir şekillerdeki bu parçalar araçlardaki ilgili bölmelerde hem kendileri zarar görmeden hem de diğer eşyalara zarar vermeden taşınabilmektedir. Mutfak eşyaları ile diğer odalardaki kırılabilir porselen, cam ve benzeri malzemelerden eşyalar daha küçük kolilerde darbelere karşı koruma altına alındıktan sonra kırılabilir etiketiyle dikkatli taşınmaları sağlanır. Elektronik cihazlar ve büyük beyaz eşyalar ise suya, neme ve darbelere karşı koruma sağlayacak malzemelerle kaplanıp mümkünse orijinal ambalajlarına benzer şekilde paketlendikten sonra araçlarda sabitlenerek taşınır. Burada tecrübeli personellerin katkısı elbette önemlidir. Uzun yıllar boyunca sektörde faaliyet göstermiş bilinçli firmaların teklif edeceği Türkiye’den Belçika’ya evden eve nakliyat fiyatları bu konular göz önüne alınarak hesaplanacaktır. Ayrıca nakliyat firmalarının özel olarak sunduğu sigortalama paketleri ile taşınacak olan eşyalarınızın tam değerleri anlaşmalı sigorta şirketlerinde kabul görecek, istenmeyen olumsuz bir durumla karşılaşıldığında zararınınız eksiksiz olarak karşılanacaktır.

En Ucuz Türkiye’den Belçika’ya Evden Eve Nakliyat Fiyatları

Son olarak eşyaların güvenliği kadar önemli olan fiyat kriteri değerlendirilebilir. Bütçeniz her ne kadar yüksek maliyetleri karşılayabilecek kadar esnek olsa da kimsenin alın teriyle kazandığı parayı gereksiz bir şekilde harcamayacağı bir gerçektir. Aynı işi daha kısa zamanda, daha özenli bir şekilde ve daha ekonomik koşullarda yaptırabileceğiniz seçenek elbette ki sizin için doğru olandır.

Belçika’ya kargoyla eşya göndermek için kargo şirketinin kurallarına uygun paketleme yapıldığında fiyat hesaplamada kullanılan hacimsel ağırlık birimi gereğinden yüksek olacaktır. Ayrıca kargo firmalarının birim başına yol maliyeti de nispeten yüksektir. Buna sigortadan tam alamayacağınız olası zararlarınız ve izin ve evraklar için ödeyeceğiniz harçlar da eklendiğinde yekünde hatırı sayılır bir nakliye faturası oluşacaktır.

Bir diğer seçenek olarak uluslararası evden eve nakliyat firmasıyla anlaşmanız durumunda eşyalarınız mümkün olan en küçük boyutlarda paketleneceğinden hacimsel ağırlık değeri yarı yarıya avantajlı olacaktır. Ayrıca birim başına taşıma fiyatı da görece olarak daha uygundur. Uluslararası ev eşyası taşıma işi yapan güvenilir firmalar, güvenilir sigorta iş birlikleri sayesinde kargo firmalarından çok daha ekonomik sigortalama maliyetleri ile de avantaj sağlayacaklardır.

Sonuç olarak tercihiniz bir uluslararası nakliyat firması ile çalışmak olursa SIR Lojistik olarak sektördeki otuz yıllık tecrübemiz ve bugüne kadar çalıştığımız bütün müşterilerimizin referansı ile bu zorlu süreçte size hizmet etmekten mutluluk duyarız. Deneyimli ve işinin ehli personelimiz, tecrübeli şoförlerimiz, tüm teknolojik donanıma sahip özelleştirilmiş nakliye araçlarımız ile her hafta düzenlediğimiz seferler ile en kısa zamanda güvenli ve ekonomik bir şekilde eşyalarınızın taşınmasını garanti edebiliriz. Hemen bulunduğunuz yerdeki SIR Lojistik acentesi ile iletişime geçerek teklif edeceğimiz Türkiye’den Belçika’ya evden eve nakliyatı fiyatları ve müşteri referanslarımızı talep edebilirsiniz.