Taşınma işleminin her ayrıntısı oldukça yorucu bir süreçtir. Özellikle bir ev taşınması söz konusu olduğunda, her eşyanın kendine göre dikkat edilmesi gereken özellikleri vardır. Aynı il sınırları içerisinde taşınmanın, fazlasıyla zahmetli olduğu herkes tarafından kabul edilmektedir. Bir de ülkeler arasında taşınma söz konusu olduğunda bu durumun getireceği sıkıntıyı hayal bile etmek çok zor. Cerrahoğlu Nakliyat firmamız bu durumu, en az sıkıntı ile güvenli taşımacılık sözü vermektedir. 1987 yılından itibaren yüzde yüz müşteri memnuniyeti ile evden eve nakliyat işlemlerini kesintisiz gerçekleştirmekteyiz. Firmamız, Türkiye’den Almanya’ya ev taşıma işlemleri için gerekli olan her ayrıntıyı sizlerle paylaşıp, prosedüre uygun bir şekilde rahat bir taşıma işlemi gerçekleştirebilmektedir. Türkiye’den Almanya’ya ev taşımak isteyenlerin bilmesi gereken tüm konuları bu yazıda bulabilirsiniz.

Türkiye’den Almanya’ya Ev Nasıl Taşınır

Yapmanız gereken ilk şey yasal yükümlülüklerinizi iyice bilmek. Hangi eşyalar götürülebilir, hangi eşyalar taşınılamaz bunları iyice öğrenmelisiniz. Uluslararası kara yollarında eşya taşımanın kuralları olduğunu unutmamanız gerekmektedir. Almanya’ya izin verilen uygun ev eşyaları taşınabilmektedir. Peki en başta nelere dikkat edilir?

 • Taşımak istenilen eşyalar, doğru ve düzgün bir şekilde paketlenmelidir.
 • Uzun sürede bozulmayacak olan gıdalar, sıvı ürünler, yanıcı maddeler paketleme işlemine dahildir. Ancak kısa sürede bozulacak gıda vb. eşyanız varsa bunları taşıyamamaktasınız.
 • Paketlediğiniz koli ve kutuların üstüne, paketlerin içerisindeki eşyalar tek tek listelenmelidir.
 • Yasal olarak uluslararası geçişte yasak olan kimi maddeler kesinlikle eşyaların arasına konulmamalıdır.
 • Hacimleri yüksek, boyutları fazla olan eşyalar yalnızca karayolu aracılığı ile taşınmaktadır.
 • Eşyalarınızı hangi ülkeye taşıyacaksanız, ülkenin konsolosluk ya da elçiliklerinden gerekli tüm izin belgeleri çıkartılmalıdır.
 • Eşyalarınızın taşındığı araç CBP formuna ve diğer izin belgelerine sahip olmalıdır. Aksi takdirde taşıma işlemi gerçekleşmez.
Tir Fotoğrafi
Türkiye’den Almanya’ya Ev Taşıma 4

Aynı şehir sınırları içerisinde bir evden bir eve taşınmak biraz olsun kolaydır. En azından konsolosluk veya elçilik ile iletişim kurmak zorunda kalmazsınız ve tüm eşyalarınızı bir şekilde taşınacağınız eve götürürsünüz. Söz konusu Almanya olduğu zaman bu konuda fazlaca prosedür gereklidir. Her ülke gibi Alman hükümeti de belgeler, izinler ve raporları sizden isteyecektir. Bu işlemleri konsolosluğa giderek başlatabilirsiniz. Konsoloslukta yapacağınız işlemleri bireysel başvuru beyanıyla gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuzun sonrasında her konsolosluğun kendine özel uygulama aşamaları vardır. Almanya, ev taşıma konusunda katı ve belli kurallar belirlemiştir. Konsolosluk, taşıyacağınız eşyaların detaylı dokümantasyonu sizden isteyecektir ve burada yazdığınız listenin nakliye eşya dökümünüzle eşleşmesine dikkat edecektir. Yani siz konsolosluğa taşınmasını yapmak istediğiniz eşyaları bildirdiğinizde, bu eşyaların dışına çıkamayabilirsiniz. Çünkü nakliyeye de bu eşyaların listesini verirsiniz ve konsolosluktaki liste ile nakliyedeki liste birbirine uygun olmalıdır.

Türkiye’den Almanya’ya Ev Taşımak İçin Gerekli Belgeler

Evinizi taşımak için gerekli prosedürleri yerine getirmelisiniz. Bunları içerisinde ilgili yerlerden alınan zorunlu evraklarda bulunmaktadır. Yani evinizi taşımak istediğiniz takdirde bu işlemi konsolosluklardan ya da elçiliklerden izin almadan yapamıyorsunuz. Konsolos ya da elçiliklerden izin aldıktan sonra toparlamanız gereken gerekli belgeler vardır. Bu evrakların, taşınma işlemi gerçekleştirilirken ibraz edilmesi zorunludur. Gerekli evrakları şu şekilde listeleyebiliriz:

 • Taşıyacak kişi veya kişilerin ve taşınan kişinin pasaportlarının fotokopisi bulunmalıdır.
 • Taşıyacak ve taşınacak kişinin kimlik fotokopisi çıkartılmalıdır.
 • Notere gidip vekaletname çıkartıp bunu tasdiklemelisiniz.
 • E-Devlet platformundan adli sicil kaydınızın dökümünü almalısınız.
 • Yine E-Devlet üzerinden tarihçeli yerleşim yeri bilgileri bulunan bir rapor temin etmelisiniz.
 • Almanya’daki oturumunuza dair ikametgah belgesi almalısınız ancak bu belgenin 6 aydan eski olmaması gerekmektedir.
 • Eşyaların nakliyesiyle birlikte, eşyaları taşıttıran kişi veya kişiler de taşınıyorsa, uçak biletinizin ibraz edilmesi lazımdır.

Türkiye’den Almanya’ya Ev Taşıma Fiyatları

Türkiye’den Almanya’ya taşınacak olan materyallerin, gideceği noktaya göre hesaplama yapılmaktadır. Öncelikle taşınacak eşyaların niteliğine ve niceliğine göre bir fiyatlandırma yapılmaktadır. Yani taşınacak eşyaların hassaslığı, dikkat edilmesi gereken durumları göz önüne alınarak taşınacak eşyaların boyutu ve ağırlığı da hesaba katılmaktadır. Kabaca bir hesaplamayla; Türkiye-İstanbul’dan, Almanya-Berlin arası nakliye fiyatı ortalama 2500 Euro olabilmektedir. Daha detaylı bir bilgi almak için lütfen firmalarla iletişime geçin.

Ev Taşiyan Tir
Türkiye’den Almanya’ya Ev Taşıma 5

Fiyatın belirlenmesi metre küpe ve istenilen hizmete göre değişmektedir. Fiyatlandırma; eşyaların teslim alınacağı noktaya ve teslim edileceği adrese göre bununla birlikte aynı zamanda eşyaların hacmine, taşınma zamanına bağlı olarak değişebilmektedir. Kesin bir fiyat öğrenmek için ücretsiz ekspertiz hizmeti veren firmamıza başvurabilirsiniz.

Evinizin metre küpüne göre de genel olarak bir fiyatlandırma isteyebilirsiniz. Evinizin büyüklüğüne göre, nakliyecilik maliyetleri doğru orantılı olarak artar.

Türkiye’den Almanya’ya Ev Taşıma Firmaları

Her firma Almanya hükümetinin belirlediği kurallara uygun ilerlemek zorundadır. Bunun dışına hiçbir firma kesinlikle ülker arası geçiş yapamaz. Firmaların kendine ait belli hizmetleri bulunmaktadır. Cerrahoğlu Nakliye firmamız aşağıdaki hizmetleri sağlamaktadır:

 • Almanya evden eve nakliyat: Ev taşıma işlemlerinizi alanında uzman ekip arkadaşlarımızla birlikte gerçekleştiriyoruz.
 • Almanya ofis taşımacılığı: Türkiye Almanya arası işyeri, şirket ve ofis taşıma işlemlerini güvenli bir şekilde yapmaktayız.
 • Almanya eşya depolama: Lojistik depolama firmaları sayesinde Türkiye ve Almanya’daki depo alanları ile risksiz, kiralık depolama alanları sunabilmekteyiz.
 • Almanya parça eşya nakliyesi: Tüm evi değil de parça şeklinde eşya taşımak istiyorsanız, taşımak istediğiniz eşyalarınızı prosedürlere uygun bir şekilde taşıyabilmekteyiz.
 • Almanya Zati eşya taşıma: Ekonomik ücretler karşılığında zati eşya taşımacılığı hizmetimiz, geniş araç parkımız ile güvenli taşımacılık yapılabilir.
 • Almanya kargo taşıma: Taşınacak eşya, 5-10-20 kg ve eşyalar 5-10-20 metreküp ise eşyalarınız ucuz fiyatlarla kargolayabiliriz.
 • Almanya mobilya taşıma: Çeşitli mobilya şirketlerinden uluslararası nakliye hizmeti vererek, istediğiniz mobilya belirtilen adrese taşınabilmektedir.
 • Tüm bunların dışında motorlu araç taşıma hizmeti de vermekteyiz.

Türkiye’den Almanya’ya Ev Eşya Taşıyacakların Bilmesi Gereken Özellikler

Türkiye ve Almanya arasında ev ve eşya taşımak, belirli prosedürleri tamamladıktan sonra güvenli bir şekilde gerçekleştirilir. Resmi prosedürlerin dışında aşağıdaki bilgileri bilmeniz de sizin için önemlidir.

Ev Taşiyan Adam
Türkiye’den Almanya’ya Ev Taşıma 6
 • Türkiye ve Almanya arası mesafe kaç kilometredir?

Türkiye’den Almanya’ya gidecek araç, güzergahına göre çeşitli yollardan geçmektedir. Gidilecek uzunlukta güzergaha göre değişmektedir. Ortalama bir mesafe söylemek gerekirse, 3.000 km ve üzeri olarak hesaplanabilir.

 • Türkiye’den Almanya’ya ev ve eşya nakliye ettirmek kaç gün sürer?

Bu işlemin süresi de yine güzergaha göre değişmektedir. Mesafenin uzunluğuna göre, taşıma süreleri belirlenir. Taşıma esnasında belli kurallar vardır. Uzun mesafeli yolculuklarda bazı duraklamalar zorunludur. Bunların arasında gümrük kapı işlemleri, pasaport işlemleri, konaklama süreleri sayılabilir. Bu süreler kimi noktalarda daha uzun sürerken, kimi noktalarda kısa sürmektedir. Tamamen geçilen ülkenin şartlarına bağlı olarak değişir. Ancak ortalama bir süre vermek gerekirse bunun artı eksi 10 gün olduğunu belirtmek gerekir.

 • Türkiye ve Almanya arasındaki eşya gönderimini kimler yapmaktadır?

Cerrahoğlu Nakliye firmamız 1987 yılından itibaren hizmet vermektedir. Uzun yıllardır alanında epeyce deneyim kazanmıştır. Uzman ekip arkadaşlarımız sayesinde nakliye hizmetlerini gerçekleştirmekteyiz. Gerekli olan bütün şartları ve prosedürleri firmamız sizinle paylaşır. Birlikte tüm işlemleri gerçekleştirebiliriz. Böylelikle eşyaların taşınma konusunda hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Ayrıca sürekli olarak yolculuk yaptığımızdan, hızlı ve güvenli yollar deneyimlerimiz sayesinde iyice öğrenilmiştir. Uygun fiyatlar ve güvenlikli taşıma avantajlarından faydalanmak için iletişim adreslerimizden bizimle iletişim kurmanız yeterlidir.