Azerbaycan’a evden eve nakliyat profesyonel bir faaliyet alanı olarak karşımıza çıkar! İnsanlar yaşamları boyunca bir yerden farklı bir yere taşınmak zorunda kalmıştır. Bazı insanlar şehir içi, bazıları şehirler arası, bazıları ise uluslararası mekanlara taşınır. Şehir içi ve şehirlerarası taşınma, uluslararası taşınmaya göre çok kolay ve zahmetsizdir. Uluslararası taşınma zor ve zahmetli bir iştir. Türkiye’den Azerbaycan’a taşınma uluslararası nakliyat hizmetlerine girer.

Banner
Azerbaycan’a Evden Eve Nakliyat 2

Azerbaycan’a evden eve nakliyat hizmeti ile taşınmak gerekir. Çünkü uluslararası nakliyat, uzmanlık ve profesyonellik gerektiren teknik bir hizmettir. Azerbaycan’a taşınma düşüncesi dahi insanları yormaya yetmektedir. Taşınma arifesinde olanları eşyaların toparlanması, paketlenmesi, gümrükten geçirilmesi gibi düşünceler sarar. Sır Lojistik uluslararası nakliyat firması sunduğu profesyonel hizmetlerle, taşınmayı bir sorun olmaktan çıkarıyor. Yeni nesil teknolojileri ve teknikleri kullanan firma ile taşınmak büyük bir ayrıcalıktır.

Azerbaycan’a Ev Taşımacılığı

Ülkemizden Azerbaycan’a taşınmalar çeşitli nedenlerle gerçekleşir. Uluslararası taşınma nedenleri arasında şu sebepler ağırlıklıdır;

 • İş değişikliği
 • Uzun süreli tatil
 • Kalıcı olarak yerleşme düşüncesi
 • Dağınık olan aile bireylerinin bir ülkede toplanma düşüncesi
 • Evlilik

Bireyden bireye nedenler değişkenlik gösterebilir. Ancak değişmeyen tek şey; taşınma olayının gerçekleşecek olmasıdır. Bazı kişiler zahmetinden dolayı taşınmak yerine gittiği yerden eşya almayı planlar. Ancak yurtdışında eşya fiyatlarının yüksek olması taşınma düşüncesini daha sevimli hale getirir. Azerbaycan’a ev taşımacılığı profesyonel firmalarla yapıldığında hiçbir zahmeti kalmaz. Özellikle Sır Lojistik, sunduğu zahmetsiz hizmetler müşteri memnuniyetini %100 oranında sağlamaktadır. Sunduğu yeni nesil çözümler, yurtdışına taşınmanın aslında zor olmadığı kanaatinin oluşmasına neden oluyor.

Azerbaycan’a Mobilya Taşımacılığı

İnsanlar evlerine mobilya alırken çok özenirler. Özenerek seçilen mobilyalara ciddi paralar ödenir. Hiç kimse, maddi ve manevi değeri olan mobilyalarının taşınırken zarar görmesini istemez. Taşınmanın eşyalara zarar verdiğine dair eskiden kalma düşünceler vardır. Eski taşıma yöntemleri maalesef eşyalarda çeşitli zararlar oluşmasına neden olurdu. Söz konusu yurtdışına taşınma olunca insanlarda mobilyaların daha çok zarar göreceği düşünceli oluşur. Azerbaycan’a mobilya taşımacılığı günümüzde yeni ve teknolojik yöntemlerle gerçekleştirilmektedir. Yeni nesil teknik ve teknolojilerin kullanılması mobilyaların hasarsız taşınmasını sağlamaktadır.

Mobilyalarda hasar olmadan taşınmak için Sır Lojistik ile telefonla veya maille iletişim kurabilirsiniz. Firmanın işleyişi çok disiplinli olduğundan aramanıza veya mailinize en kısa sürede dönüş yapılır. Yapacağınız görüşmede hangi şehirden Azerbaycan’ın hangi kentine gideceğinize dair bilgiler vermeniz gerekir. Azerbaycan’a evden eve nakliyat hizmeti konusunda ayrıcalıklı bir hizmet için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye’den Azerbaycan’a Nakliyat

İnsanların Türkiye’den Azerbaycan’a nakliyat firmasından yardım almadan taşınması nerdeyse imkansızdır. Uluslararası taşınma, profesyonellik gerektirir. Ülkemizden yola çıkacak eşyalar çok fazla yol kat edecektir. Uzun yol sorununa eklenen gümrük işlemleri taşınmayı zorlaştırır. Profesyonel nakliyat firmalarından hizmet alınması durumunda zor olan işler kolaylaşır. Azerbaycan’a taşınma için öncelikle oturum izninin olması şarttır. Oturum izni olmayan bir kişinin eşyaları Azerbaycan sınırında giriş yapamaz. Oturum izni olan kişilerin eşyalarını taşımak için hazırlanması gereken evraklar vardır. Uluslararası nakliyat için gerekli olan evraklar;

 • Kimlik fotokopisi
 • Pasaportun fotokopisi
 • Noter onaylı vekaletname
 • Adres bilgi raporu (Nüfus dairesinden alınacak)
 • Yerleşim yeri ve diğer adres belgesi ( Kaymakamlıktan alınacak)
 • Uçak biletine dair bilgiler
 • Azerbaycan’daki ikametgah

Azerbaycan’dan Türkiye’ye Nakliyat

İnsanlar sadece Türkiye’den Azerbaycan’a taşınmıyor. Aynı zamanda Azerbaycan’dan ülkemize taşınanlar da bulunuyor. Sır LojistikAzerbaycan’dan Türkiye’ye nakliyat hizmeti de vermektedir. Yüksek kalite standartları ile hizmet veren firma, evinizi, ofisinizi veya işyerinizi taşımada size yardımcı olmaktadır. Uluslararası nakliyat hizmetinin her aşamasıyla özenli bir şekilde ilgilenilmesi gerekir. Aksilik olmaması için her detayın firmanın personeli tarafından dikkatlice gerçekleştirilmesi gerekir.

Kişisel eşyaların taşınması, uluslararası nakliyat dünyasında zati eşya taşımacılığı olarak bilinir. Azerbaycan’daki eşyalar hazırlanırken bir eşyadan çok fazla sayıda olmamasına dikkat edilir. Bir eşyadan fazla sayıda olması ticari eşya taşımacılığına girebilir. Bu durum gümrükte çeşitli sorunların yaşanmasına neden olabilir. Profesyonel uluslararası nakliyat firmaları müşterilerini bu konuda uyarıp kanunlara göre hareket etmesini sağlayarak taşıma işlemini yaparlar.

Azerbaycan’a Nakliyat Fiyatları

Günümüzde nakliyat sektöründe hizmet veren çok sayıda firma bulunuyor. Çok sayıdaki firmalardan bazıları profesyonelken bazıları amatördür. Amatör firmaların hizmet kalitesi düşük olmakla birlikte daha fazla müşteri çekmek için uygun fiyatla taşıma yaparlar. Profesyonel firmaların hizmetleri kaliteli, elemanları deneyimlidir. Profesyonel firmaların Azerbaycan’a nakliyat fiyatları, amatör firmalara göre biraz yüksektir. Profesyonel firmalar, eşyaları hasar oluşumuna karşı sigortalar. Sigorta yapılması, eşyaların zarar görmemesi için daha fazla tedbir almalarını gerektirdiğinden güvenli taşımacılık gerçekleştirirler.

Profesyoneller fiyat belirlemesini eşyaları gördükten sonra yapar. Eşya sahibinin müsait olmaması gibi durumlardan dolayı eşyalar görülemezse detaylı görüşmelerle eşyaların yoğunluğu belirlenir. Eşyaların yoğunluğu, taşımanın yapılacağı noktaların uzaklığı gibi durumlar fiyatları belirlemede etkilidir.

Azerbaycan Evden Eve Nakliyat Fiyatları

Yurtdışına taşınanlar için eşyalarının hasar görmeden, çizilmeden veya kırılmadan taşınmasıdır. Taşınmayı hasarsız ve sorunsuz gerçekleştirmek için firmaların verdiği fiyata değil verdiği hizmetin kalitesine bakılmalıdır. Azerbaycan evden eve nakliyat fiyatları, firmanın sunduğu hizmetin kalitesine bağlı olarak değişmektedir. Sır Lojistik, eşyaları kırmadan, çizmeden ve sorunsuz taşıyacağına garanti vermektedir. Müşteri ile sözlü anlaşma sağladıktan sonra sözleşme yapar. Sözleşme, nakliyatın nasıl yapılacağına dair bütün detayları kapsar.

Sözleşme, müşterinin firmaya olan güvenini oluşturmada çok önemlidir. Sözleşme, taşımanın güvenli ve garantili yapılacağına dair bir taahhüttür. Sözleşmeye ek olarak eşyalar sigortalanarak müşterinin maddi kaybının karşılanacağı vaad edilir.  Uluslararası nakliyatlarda yol uzun olduğundan eşyaların her türlü riske karşı sigortalanması çok önem taşır.

Azerbaycan Uluslararası Nakliyat Fiyatları

Uluslararası nakliyatın sorunsuz ve hasarsız yapılmasında paketleme ve araca yerleştirilme aşamaları çok önemlidir. Eşyalar, özelliklerine uygun malzemelerle paketlenir. Eski klasik paketleme yönteminde olduğu gibi sadece gazete, battaniye ve koli kullanılmaz. Yeni ve modern paketleme malzemeleri kullanılarak eşyaların sallanmaması ve zarar görmemesi sağlanır. Eşyaların mahiyetine uygun paketleme malzemelerinin kullanılması Azerbaycan uluslararası nakliyat fiyatları üzerinde etkilidir.

Paketlenerek hazırlanan eşyalar, araçlara özenli ve sistemli bir şekilde gerçekleştirilir. Sır Lojistik firması, eşyaları nakliye araçlarına yerleştirmesi için özel ekip görevlendirir. Ekip, önce giren sonra çıkar mantığı ile hareket eder. Eşyalar nakliye araçları içinde birbirine zarar vermeyecek şekilde yerleştirilir. Kırılacak ve teknolojik eşyalar aracın özel bölmesine konarak koruma altına alınır.

Azerbaycan’a Eşya Taşıma Fiyatları

Araçlara yerleştirilen eşyalar nakliyat için harekete geçirilir. Azerbaycan’a yapılan nakliyat karayolundan yapılır. Bazı ülkelere eşyaların nakledilebilmesi için farklı ulaşım araçlarının kullanılması gerekir. Örneğin Amerika’ya eşyaların sadece karayoluyla yapılması mümkün değildir. Hava ve deniz yolunun kullanılması söz konusu olur. Deniz, hava, demir gibi farklı ulaşım araçlarının kullanılması nakliyat fiyatlarını etkilemektedir.

Nakliyatın karayolu ile yapıldığı Azerbaycan’a eşya taşıma fiyatları deniz ve hava yollarının kullanıldığı nakliyatlara göre daha uygundur. Sır Lojistik, Azerbaycan’a eşya nakliyatlarını üç veya dört gün gibi kısa sürede tamamlanmaktadır. Avrupa’ya yapılan nakliyatlar en fazla 14 gün sürerken Amerika gibi deniz aşırı ülkelere eşyaların ulaşması haftaları alır.